Autor Zpráva
lorin
Profil
Dobrý večer,
poslední roky jsem ve škole čím dál více narážel na potřebu digitalizovat své poznámky (poslání poznámek někomu kdo chyběl, učení se i když nemám sešity..). Proto jsem hledal nějaký systém, který by mi přepis co nejvíc zjednodušil. Běžné textové editory mi však příliš nevyhovují. Při přepisování nechci přemýšlet jestli tohle má být nadpis H2, jak co odsadit, všemožné klikání atd. Tedy nechci se ani tak soustředit na formu, jako na obsah.

Proto mě napadlo najít (a v případě neúspěchu vytvořit) nějaký formátovací zápis, který by využíval formátování na základě odsazení:

Nadpis nejvyšší úrovně

<tab>Nadpis druhé úrovně
<tab><tab>Nějaký opravdu dlouhý text, který bude třeba i na
<tab><tab>více řádků, aby to vypadalo, že je opravdu dlouhý.

<tab><tab>Nadpis třetí úrovně
<tab><tab><tab>Nějaký opravdu dlouhý text, který bude třeba i na
<tab><tab><tab>více řádků, aby to vypadalo, že je opravdu dlouhý.

To celé by se samozřejmě muselo obalit možností jednoduchého formátování ( např obalení textu mezi * a * jako tučný text, ...). Na podobném principu pracuje třeba Texy, která se mi vcelku líbí. Bohužel netuším co mám po google chtít, takže jsem nic podobného více vyhovující mým potřebám zatím nenašel.

Nevíte o nějakém podobném převodníku z textu do HTML jako Texy? Popř. jak se obecně nazývají, najít si je zvládnu ;). Děkuji
preca1
Profil
Zdravim,
jestli sem správně pochopil, tak http://en.wikipedia.org/wiki/Lightweight_markup_language, nebo http://en.wikipedia.org/wiki/Word_processor?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: