Autor Zpráva
Daidalos
Profil
Ahoj,

mám takový pro někoho možná banální problém. Dejme tomu, že mám 4 divy o velikosti 200px. Každý div má nastavenou vlastnost display: inline-block;, aby byli vedle sebe a šlo jim dávat ohraničení. Cílem pro mě je, aby byli 2 divy na kraji a 2 v přostředku, ale měli od sebe stejné vzdálenosti.
Dobře takhle jsem to asi nepopsal aby to někdo pochopil. Jde o to, aby se divy přesunuli tak aby vždy vyplňovali 100% celé stránky (ale velikost divů zůstala vždy stejná, pouze se samozřejmě měnili vzdálenosti mezi nimi). I kdyby tam těch divů bylo třeba 7 a někdo si to prohlížel na velké obrazovce, chci aby byl jeden úplně v pravo a druhý úplně vlevo a zbytek byl od sebe stejně daleko.

Napsal jsem to pochopitelně?:D
preca1
Profil
Zdravim,
mně to moc smysl nedává:
Daidalos:
ale měly od sebe stejné vzdálenosti“ vs. „pouze se samozřejmě měnily vzdálenosti mezi nimi“ vs. „zbytek byl od sebe stejně daleko
Možná bude lepší udělat dva obrázky: jeden ve výchozí pozici a druhý, když zvětšíš okno prohlížeče. A k tomu blíž specifikovat další věci: velikost divů je pevná? Má se měnit vzdálenost mezi nimi, nebo ne? Co když bude okno moc malý? Má bejt vzdálenost mezi mezi 2 sousedícíma divama fixní, nebo plovoucí (např. druhý je od prvního 20 px, ale třetí je od druhýho 20 %)?

Pozn. divy jsou neživotný a vzdálenosti ženskýho rodu, takže y na konci u slovesa.
Daidalos
Profil


Takhle jsem to spatlaně nakreslil (rozdílných velikostí divů si nevšímejte, vše je stejné. Jde mi právě o to, že když stránku roztáhnu nebo zmenším, divy se posunou, a mezi nima zůstane stejná vzdálenost. Jediné co mě napadlo je relativní pozice a pomocí procent to zkusit napozicovat, ale to mi nepříjde moc vhodné. Hlavně pokud bych tam přidal další div, muselo by se to celé přepisovat.
Už srozumitelnější?:D

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0