Autor Zpráva
tomas.ch
Dobrý den,
poslední dva dny řeším dost sofistikovaný problém s kterým si vůbec nevím rady, zda je to vůbec možné. Pkusím se ho tedy trochu specifikovat. Potřebuji vytvořit rámec, který bude mít dvě barvy pozadí - např. horních 250px bude modře a a dolní zbytek rámce červeně. V tomto rámci bude velké množství textů, takže v něm bude na ose Y scroller. Zde však vzniká problém. Potřeboval bych totiž, aby tento rámec měl konstatntí pozadí i při posunu scrolleru. Při scrollování mi totiž horní modrý rámec zůstává nahoře a scrolluji tedy zanedlouho už jen přes červený rámec. Chci se zeptat, zda je možné onen modrý rámec nějak přichytit na horní část rámce tak, aby byl pořád přítomen i při scrollování? pro ilustraci mam tohle: http://jsfiddle.net/6RTw4/ je to udělané fakt ilustračně a je mi jasné, že to tak být nebude moct, protože nevím zda by bylo možné scroloovat jeden text přes dva divy (kdybych vedel, jak dát na jsfiddle obrazek, tak misto horniho divu b tam byl obrazek a zbytek by byla barva). Chci se tedy zeptat, zda pokud by byl horní div obrázek, tak zda by ho šlo nějak pernamentně přichytit k hornímu ohraji mateřského divu? potom budu ještě řešit změnu barvy textu v závislosti na pozadí, ale na to jsem někde už vygooglil javascript.

tak problém vyřešen snad nejjednoduší věcí na světě. background: url(../images/box.jpg) no-repeat; Trochu se stydím jak me to mohlo nenapadnout ihned.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: