Autor Zpráva
Tajnustkar
Profil *
Zdravím,
sám to nenapíšu ale nevěděl by někdo o nějakém scriptu na křížovku v php + mysql?
Má představa je že do db napíšu nějaké otázky + odpovědi k nim a každý kdo si najde na můj web si bude moct křížovku online vyplnit.
Něvěděl by někdo o něčem?
Nějaké scripty jsem našel ovšem byli zastaralé a házel mnoho chyb.
Děkuji předem.
RockFire
Profil
Podobný script jsem asi před rokem napsal, ale funguje jen jedním směrem, jako takové ty dětské křížovky. Pokud by byl zájem, můžu po něm kouknout.
Tajnustkar
Profil *
RockFire:
Ahoj, pokud by si byl tak hodný podívej se po něm.
Ještě dotaz, jak myslíš to "ale funguje jen jedním směrem" ?
RockFire
Profil
Takhle:
Tajnustkar
Profil *
Ti je přesně to co hledam.
RockFire
Profil
V PC ho nemám, ale v pondělí ještě kouknu na externí disk ;)
Tajnustkar
Profil *
RockFire:
Ok zatim děkuji moc.
Marschmallow
Profil
RockFire:
Pokud by byl zájem, můžu po něm kouknout.
Taky bych byl rád, hodil by se mi :)
RockFire
Profil
Tak jsem to nakonec vyhrabal :) Až to uvidí místní programátoři, asi se hodně nahlas zasmějí, ale já programátor nejsem, a tak se za tu prasárnu nestydím :) Nicméně dělá to, co má, navíc jsem opravil pár hrubých chyb, tak snad to nebude tak zlé.

Vyzkoušet to můžete na krizovky.tomasvolf.cz
Jelikož je v databázi jen několik slov, projde jen několik tajenek. Doporučuji například kočka :)

Co to umí:
- Na základě zadané tajenky a slov v databázi vytvoří jednosměrnou křížovku
- Po jejím vytvoření umožní vygenerovat jinou se stejnou tajenkou, nebo tuto schválit
- Po schválení nabídne odkaz, pod kterým se dá najít nevyluštěná křížovka s inputy a tlačítkem ke zkontrolování

Co by to mohlo umět a možná někdy bude:
- Správce slov (v tuto chvíli jen ručně v databázi)
- Uživatelské účty a k nim přiřazené křížovky
- Statistiky u křížovek (počet pokusů na vyluštění, ...)

Nedostatky a chyby:
- Při generování/výpisu si skript načte všechna slova, což by u veliké databáze mohl být problém :)
- Pokud pro písmeno k v tajence vylosuje např. slovo kočka, součástí tajenky vždy bude první k, nikdy to druhé (či n-té) další.
- Pokud je v databázi vícekrát stejné slovo s jiným významem, není ošetřeno, aby se neobjevilo v křížovce víckrát (nabízí se otázka, do jaké míry je to chyba)
- V tajence nemohou být mezery a interpunkční znaménka.

Skripty a databáze ke stažení:
- krizovky.tomasvolf.cz/krizovky.rar
Ke zprovoznění by mělo stačit nahrát na FTP, naimportovat databázi a vyplnit soubor db.php

Další vývoj:
Vzhledem k nedostatkům a možnostem rozšíření se nabízí otázka, jestli to někdy upravím. Možná někdy jo, ale až mi tu pár programátorů napíše, co to je za děs, asi mě ta chuť přejde :)

PS: Kdyby se našel nějaký zkušený programátor, co by to opravdu konstruktivně okomentoval, jak co dělat lépe, byl bych mu hodně vděčný (a ano, vím, že by to mohlo být celé objektově :)).
Tajnustkar
Profil *
Díky stáhl jsem a zkusím si s tím pohrát.
Hodím sem pak odkaz na výsledek.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0