Autor Zpráva
baltazar
Profil *
Dobrý večer, ví někdo o nějaké dobré šabloně pro iphone? Dělám mobilní verzi stránek a nechal jsem se nejdřív inspirovat aukrem, ale je docela prasárna mobilní uživatele zatěžovat jquery a jinýma zbitečnýma animacema. Můžu si šablonu pro mobilní verzi vytvořit sám, ale už jsem unavenej. Mám za sebou dost náročné stránky + administrace. Už jen fakt, že budu dělat stejnou věc 2x mě zabíjí. Na internetu jsem hledal, ale bez výsledku. Děkuju
maks
Profil
baltazar:
proč bys dělal tutéž věc podruhé? A co ostatní chytré telefony, neiPhony, s jiným rozlišením? Na ty se vykašleš?

Dodělej k tomu, co už máš, responsivní design, jQuery a podobné vkládej jen pro ta zařízení, pro která je třeba. A časově tě to vyjde mnohem rychleji než dělat oddělenou mobilní verzi a ktomu ještě jen pro zlomek koncových zařízení.
baltazar
Profil *
To zní skvěle, ale problém je, že mám pevnou řířku. Design mi nedovoli dávat šířku na procenta :-(

Jinak by sem nejraději zvolil tuto možnost. Protože tím odpadá detekce a přesměrování mobilních zařízeních na jejich verzi.


Už jsem se podíval na pár ukázek a to je super. Nevíte prosím kde sehnat nějakou knihovnu nebo něco co mi to umožní? Já si vždy myslel, že to je o procentech, ale ona se dá udělat i alternativa. Graficky vážně úžasná myšlenka, ale nabízí se otázka náročnosti. Moje stránky jsou graficky nabušené. Jen Kostra stránek má 15kb. Proto koukám na každý bite, který tam má být navíc. Samozřejmě, že těch 15kb je i s vymazáním whitespace a jiných volovinek :-)


Dobrý, už chápem a je to dobrá věc. Pár prvků jsem již přispůsobil :-)

Děkuju
maks
Profil
baltazar:
pevnou šířku pro webové zobrazení nech, dotvoř flexibilní layout pro zbytek. Vždy to jde, holt nějak grafiku buď lehce uprav nebo ožel.

Moje stránky jsou graficky nabušené. Jen Kostra stránek má 15kb.
...nebo jen blbě napsaný kód plný balastu, neoptimalizovaných obrázků, atp. :-)
baltazar
Profil *
Ne, jsou hodně designově náročné. Kod je vpořádku :-)
Stejně musím tu mobilní verzi. Tohle je dobrá věc, ale pro stránky co nejsou tak graficky zpracované a ve vší úctě je tam prd. Naučil jsem se něco nového a pokud budu dělat jednoduché stránky, tak to určitě udělám. Pro můj případ to není. Mám jeden s nejsložitěji zpracovaných designu. Proto je lepří mobilní verze. Proto se chci raději vrátit k tomu pluginu pro iphone, tablety, atd. Nevíte o nějakém dobrém?


maks:
Vždy to jde, holt nějak grafiku buď lehce uprav nebo ožel
Bohužel to není jen o grafice. Jde i o formuláře a zároven si myslím, že uživatelům co přijdou mobilním telefonem a platí za každěj MB stažení tohle moc nepomůže. To rovnou můžu skpčit co používá aukro :-)

Je to pěkný, ale pěknej hnus pro tyhle uživatele. Já chci něco nenáročnýho, přehlednýho. Nejde mi jen o zobrazení, ale právě o to aby sem jim ušetřil i tu peněženku :-)
baltazar
Profil *
Problém vyřešen. Stáhnul jsem si šablony a ted jen to vytvořit. Děkuju všem

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0