Autor Zpráva
baltazar
Profil *
Dobrý večer,

mám dotaz co se týče uploadu fotek. Udělal jsem si upload s autoresizem. Vše funguje jak má až na jednu věc, kterou nemůžu pochopit. Testoval jsem co vydrží a to tím, že jsem pomocí GIMP zvětšil fotku na šířku 9000px a ve výsledku měla těsně pod 9MB. Dokonce jsem testoval 5 fotek o velikosti 3MB hromadně. Zase vše OK. Jednalo se o stejnou fotku jen jinak upravená šířka v GIMPU. Pak jsem si hrál a testoval to s jinou fotkou o velikosti 3MB. Tam kde jsem testoval 9MB fotku a nastal problém. Stránka se nenačetla celá a soubor se sice nahrál, ale obrazek se nezobrazil. Obě fotky byli ve formátu JPG. Ví někdo proč stejný formát obrázku dělá problém a jiný zase bez problému se nahraje? Když by to bylo opačně a 3MB fotka normálně prošla a 9MB ne, tak by sem to spíš chápal. Není to velikostí ani rozměrem. To vím, ale nechápu co je špatně. Děkuju všem co vědí a podělí se o svou vědomost
Davex
Profil
Pokud s tím obrázkem provádíš po uploadu změnu velikosti PHP skriptem na serveru, tak se v nekomprimovaném formátu nemusí vejít do paměti. Na komprimované velikosti nezáleží.

Dejme tomu, že je to fotografie o rozměrech 9000px × 7000px v TrueColor. Ta obsadí přibližně 9000 * 7000 * 3 * 1.8 = 324 MB paměti.
baltazar
Profil *
aha, tak by mohlo stačit změnit php_value post_max_size treba na 325 MB? Potom by to mohlo makat? Já si právě naivně myslel, že platí velikost souboru jako taková. Je super, že už vím kde je problém. Hlava mi to skutečně vůbec nebrala. Když si myslím, že mě už nic nepřekvapí, tak se vyrojí něco podobného. Jsem za to moc rád. Protože se tímto vždy naučím nějakou novou věc :-)
Davex
Profil
baltazar:
tak by mohlo stačit změnit php_value post_max_size treba na 325 MB?
Ne, to se společně s upload_max_filesize vztahuje na velikost nahrávaného souboru. Pro zpracování souboru bude vhodnější nastavit memory_limit.
baltazar
Profil *
jj, už jsem to nastavil a maká to :-)
512MB. Chci se zeptat jestli tím neohrozuju server. Třeba, když bude najednou nahrávat 100 uživatelů. Může to položit server?
Davex
Profil
Pokud se bude zpracovávat 100 obrázků o nekomprimované velikosti 512 MB najednou a server bude mít méně jak 51 GB RAM, tak je pravděpodobné, že bude server zahlcen a bude předčasně ukončovat spuštěné procesy. Server se několikanásobně zpomalí nebo bude chvílemi nedostupný (podle toho, jak rychle budou startovat nové procesy webserveru).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0