Autor Zpráva
Str4wberry
Profil
Nevíte, zda se dá nějak zabránit obrázkům v <img>, aby se načetly?

Živá ukázka

Existuje nějaké jiné řešení než použít smyšlenou cestu / prázdný obrázek?
Izzi
Profil
Niečo také?
img {
  display: none;
}
Str4wberry
Profil
Asi jsem to měl napsat do původního příspěvku. Použití display: none načtení nezabrání.
margin
Profil *
Izzi:
To platilo kdysi ale jen pro Operu, nyní Opera 12.16 obrázek načte do keše, je to vidět díky Opera Dragonfly, Opera odešle se požadavek a přijdou data. Od které verze Opery se Chování změnilo, nevím a zjišťovat to nemá význam.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Obalit je mezi JavaScriptem odděleně vypsané <script> a </script> s neexistujícím MIME typem v type a případné zobrazení vyvolat dalším skriptem, který si zpracuje innerHTML onoho <script>u. V HTML kódu bude stále obyčejný <img>, ale cílové zařízení s podporou JS ten kus kódu pochopí jako skript v neznámé řeči, takže v něm <img> neuvidí a přirozené mechanismy při čtení HTML nezafungují (krom mechanismu, který zpracovává <script> vypisující přes document.write </script>).

Je to krapet krkolomná metoda, ale jediná funkční napříč všemi prohlížeči, pokud vím. Alespoň před dvěma roky tomu tak bylo. Zkoumal jsem tento problém dost zevrubně a tehdy jsem nenašel, že by to někdo jiný vyřešil. Jsem na objevení této obludnosti docela pyšný :-)
Str4wberry
Profil
To je síla. :–) Kromě IE 11 to vypadá funkčně.

Teď mi došlo, že by ještě šlo použít <noscript> nebo <template>.

Ad <noscript>) Ve starších IE se do něj nejde skriptem dostat, ale to by nemuselo vadit. Popř. se dá dostat na jeho atribut, kde by mohla být URL obrázku, kterou by skript obnovil.
Ad <template>) Funguje jen v nových Webkitech a Geckách.

Takhle, jde mi o vytvoření obrázků, které se načtou až na vyžádání. A použití <img src='prazdny.png'> mi přišlo dost nečisté, pro vyhledávače by takové řešení obrázky zneviditelnilo. Ta obludnost mi přijde taková nejistá, takže asi <noscript> bude nejlepší řešení.

Testy:
<script type='chamurappi/webylon'>
<template>
<noscript>
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Kromě IE 11 to vypadá funkčně.
Jaký v něm vidíš problém? Zkoušel jsem ho teď zběžně (na půjčeném stroji) a ničeho jsem si nevšiml. Požadavek z vyřazeného <img> na můj logovací skript se neposlal a na místě, kde dotyčnou obludnost v praxi používám, se obrázky skriptem dodatečně natahují.

Ta obludnost mi přijde taková nejistá
Vypadá nejistě, ale je prověřená velkým množstvím pokusných králíků. Zatím žádný nenaříkal.

Ad <noscript>) Ve starších IE se do něj nejde skriptem dostat
Pokud si dobře vzpomínám, je to specifický problém sedmičky. Starší verze jsou v pořádku, tuším.
Už si nevzpomínám, jestli jsem zkoušel (a s jakým výsledkem) skriptem vypisovaný element <comment>, možná by v kombinaci s <noscript> pokryl i problematické verze Exploreru.
Str4wberry
Profil
Ukazují se mi ty požadavky v exploreřím monitorování sítě.

Při prvním příchodu na stránku se tváří, že se normálně načetly. Po refreshi se ukazuje u výsledku „(Přerušeno)“.

Vyhledávače s obludností problém nemají? Z pohledu králíků je to celkem jedno, tam by (moc) nevadil ani ten prazdny.png. A k tomu web o putofypu. Kromě toho schází web o fufytopu.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Při mém pokusu na server žádný požadavek skutečně nedorazil. Jestli byl vyslán a přerušen, nevím, ještě to budu muset prozkoumat, až si někam jedenáctku nainstaluji.

Vyhledávače s obludností problém nemají?
Google nemá, u Seznamu nevím, jak z něj tuto informaci vymáčknout. Je to použité u fotogalerie, na stránce s miniaturami fotek (s tím, co o mně víš, bys to mohl najít), takže to není zrovna vyhledávačově atraktivní a důležité místo.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0