Autor Zpráva
Doby92
Profil *
Zdravím, mám v hlavě jeden projekt a chci se optat, jak mám rozdělit databáze. Dejme tomu, že budu chtít registraci uživatelů a po přihlášení si budou moct posílat mezi sebou zprávy. Zde už nevím zda mám dát veškeré tabulky do jedné databáze a nebo udělat jednu, která bude mít třeba název user a další databáze bude mít název message. Dále by mě zajímalo jak tvořit tabulky mezi jednotlivými uživateli.

Pro ujasnění si představme 2 uživatele, kteří si mezi sebou začnou psát. Otázka pak je, zda mám vytvořit samostatnou tabulku, která bude určena jen pro komunikaci mezi danými 2 uživateli.

Předem děkuji za odpověď a případné poznámky.
jenikkozak
Profil
Doby92:
nebo udělat jednu, která bude mít třeba název user a další databáze bude mít název message.
Tak. Tabulku s uživateli a tabulku se zprávami. Narazil jsi při tom na nějaký problém, že jsi toto řešení zavrhl?
Doby92
Profil *
No mě přijde, že je v tom pak bordel. Jen přece by se do té tabulky ukládali zprávy všech uživatelů
jenikkozak
Profil
Ano, v tom právě spočívá ten pořádek. Jinak bys měl tisíce tabulek a jakákoliv operace s nimi by byla dost náročná.
Doby92
Profil *
Myslíte, že to má taky takto strukturovaný třeba facebook a nebude to mít vliv na rychlost načítání dat z datábaze když tam bude miliony řádků, ve kterých pak teda budu pomocí scriptu vyhledávat určité zprávy?
tiso
Profil
Doby92: Pokiaľ máš v hlave projekt s "miliony řádků" a pýtaš sa na takéto veci, tak radšej ani nezačínaj. Najprv študuj.
Anonymní
Profil *
Doby92:
Nejsem si zcela jistý jestli tomu rozumíš. Proč více databází? Když by bylo dost nepraktické tahat uživatele z jedné databáze a zprávy z druhé, ke všemu rozhodně by tě poskytovatel hostingu měl rád kdybys na jednu triviální věc kterou by řešila jedna databáze měl těch databází 10. Je také nežadoucí na každou novou konverzaci zakládat novou tabulku, to je cesta do pekel, protože během dne bys tam měl třeba 100 000 tabulek, což je rozhodně nic moc. Moje doporučení zní, nastuduj něco o SQL a pak řeš další věci..

že to má taky takto strukturovaný třeba facebook a nebude to mít vliv na rychlost načítání dat z datábaze když tam bude miliony řádků
Rozhodně to nějak podobně má facebook a co se týče rychlosti, ano je to pomalé, taky FB běží na x desítkách serverů.
Doby92
Profil *
Děkuji za odpovědi a připomínky, každopádně se do toho stejně pustím. Tuto aplikaci jsem ještě nikdy nedělal, takže jsem se raději zeptal.

Ještě jednou mnohokrát děkuji. :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0