Autor Zpráva
lionel messi
Profil
Zdravím,

v PHP a MySQL mám naprogramovanú funkčnú anketu, pri ktorej by som chcel zakázať viacnásobné hlasovanie z 1 PC. Rozmýšľal som nad cookies s nastavením expirácie, ale je takéto riešenie primerane spoľahlivé? Nepotrebujem pritom ochranu, kt. nemožno obísť, ale takú, kt. je možné obísť len pomerne ťažko (čo u Cookies môže byť ľahké - vyčistenie údajov prehliadania). Ukladať IP do databázy mi príde dosť zbytočné. Sú cookies v tomto prípade dobrou voľbou alebo by ste sa priklonili k úplne inému riešeniu? Ďakujem za názory.
Radek9
Profil
lionel messi:
Cookies si může kdokoli smazat. IP je asi nejspolehlivější řešení, zakážeš tím ale úplně všechny počítače přistupující ze stejné IP. Další možnost je společně s IP porovnávat i User agenta.
kaktuss
Profil
Myslím, že skôr závisí od "uživateľov" ankety. Vysoké percento bežných ľudí netuší, čo to je cookies, takže skôr by som používal toto. Blokovanie IP ti môže zablokovať prístup stovkám ľudí pripojených cez jedného providera a porovnávanie s User agentom pri takom počte ľudí nemá zmysel. Ešte by bolo riešením použitie registrácie (prípadne povinné zadanie e-mailu, prepojenie s FB a pod.), ale neviem, či je tá anketa anonymná alebo nie.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0