Autor Zpráva
Santy
Ahoj, potrebuju na web udelat aby se mi za stránkou nezobrazovala pripona .php a další, treba dam vyhledat uplne špatnej odkaz hodí me to na 404 stránku a hore píše v odkazu mojedomena/404.php ale ja tam chci mít napsáno jen mojedomena/404 ... doufam že sem to napsal srozumitelne, Dík za každou radu
Alphard
Mod_rewrite
Santy
četl sem to ale je to pro me nejak nepochopitelný ... nemužeš mi to nejak vysvetlit?
okolojsoucí
Profil *
Řešení některých častějších problémů (FAQ) » Stránky s adresou bez přípony
Santy
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME}.php -f - takhle?
RewriteCond %{404}.php -f
juriad
Santy:
NE. Přesně tak, jak je to tam napsané. Nic neměň. Bude to fungovat pro všechny soubory. Automaticky k min doplní .php, nebo .html podle toho, který z těch souborů bude existovat.
RewriteEngine On

# podstrčení PHP, přepsat pouze na existující skript
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME}.php -f
RewriteRule ^([^.]+)$    $1.php    [L]

# podstrčení HTML, přepsat pouze na existující soubor
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME}.html -f
RewriteRule ^([^.]+)$    $1.html    [L]
Santy
a to mám napsat do .htaccess ?
juriad
Ano. Pozor na to, že soubory začínající tečkou mohou jsou skryté a nemusí být vidět.
Santy
de mi to jenomže když já sám zadam mojedomena/404 tak tam neni to .php ale když me tam rpesmeruje sama stránka tak tam je .php podívej se www.minemad.eu ... stlač neco v menu a bude tam .php ... dáš sam /404 nebude tam .php -_-

VYREŠENO DÍK
juriad
Pro přístup odmítnutý používej kód 403; viz http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_HTTP_status_codes.
To uděláš treba tak, že na začátku výpisu chybové stránky odešleš příslušnou hlavičku.
header('HTTP/1.1 403 Forbidden');

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: