Autor Zpráva
Santy
Profil
Hoj, do stránky sem si vložil malu ikonu a hned pred to napsal text... jenomže ikona je väččšia než text a vypada to tak blbe... nešlo by nejak pres css nebo jinak udelat aby text byl v urovni stredu obrázku? tady je stránka http://www.minemad.eu/page/k-stiahnuti.php
IdemeNaHavaj
Profil
skús line-height rovnaký ako je height obrázku, prípadne display: table-cell; a vertical-align: middle.
Santy
Profil
a to mám napísat akože kam?
peta
Profil
A problem je na te strance kde? Vsude tam je ikona a text, takze?

Line-height meni vysku radku. Bezny radek ma vysku jako font, cili kolem 12-18px. Pokud potrebujes text vystredit, potrebujes zvetsit vysku radku a nastavit vertical-align. Mozna by bylo dobre, nez polozis dotaz, si projit popis vsech css vlastnosti ze stranky (1). Zkouknout popis vlastnosti, ktere jmenoval IdemeNaHavaj, napr stranka (2). Projit si priklady, jestli nektery neresi tvuj problem, stranka (3). Otazka asi 10-15 min (5 min nez vyradis vlastnosti, ktere problem neresi, 5 min nez zkouknes priklady a 5 min nez z toho vseho zkusis zplacat neco sam). A 5 min hledani v google priklady na jmenovane vlastnosti. Ja jen, kdyby se ti nechtelo cekat min 2-7 dnu na aspon jednu kloudnou odpoved, coz je bezna prodleva fora...
(1) CSS
(2) Vertical-align
(3) CSS příklady

Take muzes pouzit position:relative / absolute.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0