Autor Zpráva
s.pen
Profil
Dobrý den

Jak změnit tu oraanžovou linku, co je v CMS? Poraďte prosím... Už jsem hledal snad v každým CSS. Někdo radil index.php ale to se mi zdá jako nesmysl, navíc těchto souboru tu mám 960 :-( Kdyby existovalo nějako jako má Firefox ten Firebug, kde bych to mohl editovat přímo na stránce....
www.jech-polepyaut.cz
margin
Profil *
s.pen:
Už jsem hledal snad v každým CSS
Slepá cesta.

Kdyby existovalo nějako jako má Firefox ten Firebug
Pravděpodobně bys zjistil, že jde o pozadí tabulky a barva je deklarována HTML atributem.
<table width="979" border="0" cellpadding="15" bgcolor="F58220">
s.pen
Profil
To jsem zjistil, ale nemůžu najít název toho souboru s tabulkou ;-)
margin
Profil *
Stiskni Win+F, pro hledání vyber "Všechny soubory a složky" jako hledaný řetězec dej F58220, případně bgcolor="F58220", vyber složku, kterou chceš prohledat a za chvíli máš vyhledáno.
K hledání je možné použít i jiná program, třebas PSPad, Total Comander, Midnight Commander...
s.pen
Profil
Tak nic nenalezeno:-( Asi je problém mezi židlí a monitorem :-D
pavuk
Profil
s.pen:
Zkus se podívat do zdrojovýho kódu stránky...
s.pen
Profil
No na ten se koukám v Firebug, ale nevím kde najít zdrojový soubor...
Tori
Profil
Zdroják HTML bude nejspíš /themes/default/footer.tpl. Ten atribut bgcolor bych vyhodila a přidala nějakou třídu, např. class="footer_menu"
Pak si otevřte /themes/default/css/global.css, na ř.570 začínají definice stylů pro patičku, tak si mezi ně přidejte definici, jakou barvu pozadí chcete. #footer .footer_menu { background-color: #f58220; }

edit: aha, oprava, footer je vytvářen nějakým modulem.
Zkuste se nejdřív podívat, jestli ta hledaná šablona není v /modules/blockcms/blockcms.tpl, pokud ano, upravte si tu HTML tabulku tam. Pokud to není ono, musíte najít, který další modul je ještě připojený k patičce stránky (přes administraci / back-office, v menu Moduly > Pozice modulů, najděte si rámeček s nadpisem „Footer“, za tím musí být poznámka „technický název: displayFooter“. Pak u všech těch zmíněných modulů prohledáte jejich .tpl šablony.)
s.pen
Profil
Děkuji moc. Nakonec jsem to našel Moduly-pozice modulu a tam byl jeden, který se jmenuje: Footer editor module a ten se dá editovat pouze v administraci ;-) Dík moc za nakopnutí :-)
A teď ještě zjistit, jak tam hodit zpátky drobečkovou navigaci a mám skoro hotovo a můžu jít vyvíjet ochranné polepy ;-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0