Autor Zpráva
Tomáš123
Profil
Caute, chcel by som sa opýtať ako sa dá v CSS alebo HTML urobiť stránka, ktorá postupne prechádza napr. z čiernej na bielu... za rady dakujem.
Antik4
Profil
Tady si uděláš přechod a vygeneruje ti to kód.

Gradient generator
Tomáš123
Profil
funguje to ale niekde som videl uplne jednoduchy kod, neviem či to nebolo niekde na internete v html nepoznas este nejaky spôsob? Ak nie tak este raz dakujem za rychlu odpoved..
Kubo2
Profil
Tomáš123:
Druhá možnosť je mať ako prechod obrázok na pozadí...
margin
Profil *
Tomáš123:
niekde som videl uplne jednoduchy kod
Tak měl nějaké omezení. Třebas vodorovný přechod pro stránku o známé šířce se dělá PNG obrázkem na pozadí. Obdobně jde řešit svislý přechod, ale pokud stránka bude krátká, tak přechod nebude vidět celý a dlouhá stránka se zpravidla řeší tak, že pokračuje barvou pozadí shodnou s barvou konce přechodu.
Tomáš123
Profil
margin:
som zaciatocnik a iba skusam a v tomto pripade potrebujem iba stránku z čiernej na bielu a nevadi že dole bude pokračovať biela. aky program okrem photoshopu sa na to da pouzit.
RockFire
Profil
Tomáš123:
aky program okrem photoshopu sa na to da pouzit.
Třeba Gimp, je zdarma.
pako
Profil *
Gimp alebo mozes pouzit online generator, spravit si printscreen a vystrihnut si z neho trebars aj v MS Painte.
Tomáš123
Profil
pako, RockFire, margin, Kubo2, Antik4:
Dakujem vam vsetkym za pomoc...
margin
Profil *
Tomáš123:
aky program okrem photoshopu sa na to da pouzit.
Můžeš to kreslit třebas online, nemusíš nic instalovat: http://pixlr.com/editor/ (online nástroj, vyžaduje Flash).
Přechod důrazně doporučuji uložit ve formátu PNG.
Tomáš123
Profil
margin:
pockat ako sa da urobit aby ta stránka pokracovala v pripade ze bude pridlha rovnakou farbou. urobil by som to tak ze prechod bude vidno cely vzdy lebo by bol iba taky dlhy ako stránka bez posuvania a az v pripade dlheho obsahu by ostala biela vies mi pomoct? diki
Kubo2
Profil
Tomáš123:
background-position a background-color v CSS.


A prípadne background-repeat.
Tomáš123
Profil
rad by som tu vložil konkrétny obrázok stránky v jpg. ako ? to preto lebo neviem ako dat background-color tak aby pokracovalo v tom co prestalo ked som zadal no-repeat...


prepac za zbytocny poplach vynechal son backgroun D -color
Kubo2
Profil
Tomáš123:
V poho, akurát poznamenám, že obrázok sa sem vloží pomocou [img]url obrázku[/img].

Ďaľšia vec, aby tu bolo funkčné riešenie, takže takto:
BODY {
  background-image: url(prechod.png);
  background-repeat: repeat-x;
  background-position: left top;
  background-color: #fff;
}      
margin
Profil *
Tomáš123:
Pozice pozadí left top je výchozí, není nutné ji explicitně deklarovat.
Já osobně mám radši sdruženou vlastnost background, takže bych to napsal takto:
body {
  background: #fff url(prechod.png) repeat-x;
}
Doporučuji to používat ten zápis, který je pro tebe přehlednější.
Tomáš123
Profil
diki za rady da sa poslat tu nejako url adresu mojej stránky ked ju nemam na nete?
aby som vam ukazal ako to vyzera nakoniec...
margin
Profil *
Tomáš123:
aby som vam ukazal ako to vyzera nakoniec...
Pokud nemáš žádný hosting koukni na povídání o živých ukázkách.
Tomáš123
Profil
lahsie by pre mna bolo poslat to niekam na mail ako davat ne net nieje to dokoncene a je s tym vela roboty, mohol by si mi prosim ta dat nejaky mail na kt to odoslem? DIKI
Kubo2
Profil
Tomáš123:
Použi napríklad http://kod.djpw.cz/, tam to rozdeľ na HTML, CSS, JS — je to celkom jednoduché.
Ďalej stlač Ctrl + S alebo klikni na Uložit ukázku a pošli sem URL.

mohol by si mi prosim ta dat nejaky mail na kt to odoslem?
admin@localhost

margin:
Ja viem, uviedol som to len pre väčšiu názornosť.
Tomáš123
Profil
odoslal som to kvoli tomu ze v tej prvej moznosti nevie zobrazit obrazky na pozadi a nema tam byt

Kubo2:
admin@localhost“.cz?
jenikkozak
Profil
Kašli na to, Kubo2 si z tebe vystřelil. Jestli nám chceš něco ukázat, dej to na web tak, ať se mohou všichni podívat, a ne že to pošleš na neexistující e-mail.
Tomáš123
Profil
Tomáš123:
niekde som videl uplne jednoduchy kod
Šlo o niečo takéto: background: linear-gradient(to bottom, black, white);. Ide o vlastnosť, ktorá umožňuje vytvárať farebné prechody. Staršie prehliadače ale nepodporujú CSS3 a takéto pozadie nevykreslia. Je preto (ako už bolo povedané) lepšie a spoľahlivejšie používať pre farebný prechod obrázok alebo aspoň uvádzať farbu, ktorou sa má prechod nahradiť (background-color).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0