Autor Zpráva
Tomáš123
Profil
caute,
dajme tomu ze som si vytvoril HTML dokument ku ktoremu som prilozil dokument v CSS. chcel by som vediet ako nastavit ciel polziek v menu, tak aby sa zobrazovali na presne urcenom mieste napr. hore mam domov, uvod, atd. a ked kliknem na uvod chcem aby zvysok ostal a obsah z uvodu sa zobrazil v strede
Tomáš123
Profil
este raz prosim o radu napr tu je stránka, neviem komu patri pouzil som ju len ako príklad ked klikne v hornom menu na: služby, reference, kontakt, alebo O nás tak mu to zobrazí krasne v strede-a to by som chcel docielit aj ja... dakujem za rady.. :)
martin1312
Profil
V uvedenom prípade sa odkazuje na stránku s rovnakým obsahom akurát ma v určitej sekcií prepísaný text (aspoň myslím, viem že .html môže robiť .htaccess). Problém nastáva, keď chceš upraviť napríklad menu, musíš ho upraviť vo všetkých .html stránkach (dá sa to ale vyriešiť hromadným nahradením podľa používaného editora)
Existujú aj iné spôsoby, cez PHP include() a podobne, záleží na tom, čo vieš, aká je zložitá štruktúra tvojho webu a podobne...
Tomáš123
Profil
pojem php je u mna neprebádany a ucim sa CSS a Html viem tak na 50% ale v tomto prípade som nechcel vediet ako mat zaklad stále rovnaky ale ako urobit ten stred proste aby to bolo odelene medzerou v nejakom peknom obdlžniku, asi to neviem správne podat ale nikto nevie co chcem takze: predstav si ze mas stranku hore a nalovo mas nejake menu a chces aby ked si klikol na nejaku polozku v menu naedalo ti novu stránku bez vsetkeho iba s obsahom tej stránky ale zakomponovalo to dnu. neviem ci myslime obaja na to iste ale ak nevies co myslim ja tak kasli na to nevadi, diki za rady predtým...
martin1312
Profil
Viem presne čo myslíš. Dá sa to riešiť aj v HTML ale je to škaredé a nečisté :) Môžeš stránku zostavovať z rámov, prípadne obsah dať do iframe a meniť ten. Ale ako píšem, má to veľa nevýhod (cez google sa ti dostane užívateľ iba na tú samotnú stránku s obsahom, bez menu...). Ak cez HTML, tak najlepšia cesta je podľa mňa urobiť rovnaké stránky pre každú položku v menu a prepísať požadovaný text, čo má tiež nevýhody, ale asi menej ako ostatné riešenia.
Tomáš123
Profil
nemusi len html kludne aj css ak je to jednoduchsie al krajsie a ide mi o to aby bol obsah v strede oddeleny od zbytku.
martin1312
Profil
CSS slúži na definovanie vizuálu, s týmto to nemá nič, ja som smeroval k tomu, že riešiť to cez HTML je nepraktické, najlepšie je to v PHP. V HTML sú nato vyššie vymenované spôsoby pričom všetky majú nedostatky. Inými slovami, inteligentne sa to v HTML nedá.
Tomáš123
Profil
napíšeš mi prosim ťa ako by vyzeral zdroj kod v PHP?
martin1312
Profil
napríklad tu sa to rozoberalo ?page problém
Tomáš123
Profil
je to tam pekne popísane ale vobec neviem php potrepoval by som pohovor s niekym kto to ovláda aby mi vysvetlil co a ako. a ked sa snazim vytvorit stránku nikdy som nechcel kopirovat cele strofy z nejakej stránky na internete ci podobne veci, chcem si to napisat sam a vediet o co ide ale dakujem Ti za snahu uvidim co sa da robit...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0