Autor Zpráva
samuraj_black
Profil *
Zdravim, chci se zeptat na jednu věc. Mám stránky, kde mám styl zvlášt pro kostru a zvlášt pro jednotlivé stránky. Jde nějak říct prohlížeči, že se jedná o styl, který bude načítán na každé stránce, že si ho má pamatovat? To samé by mě zajímalo zda jde udělat i u js. Děkuju
jenikkozak
Profil
Jde to. Opakující se nastavení ulož do externího souboru, který připojíš ke všem stránkám. Když prohlížeč pozná, že se jedná o tentýž soubor, nebude jej znovu stahovat.
samuraj_black
Profil *
Takhle <link rel="stylesheet" type="text/css" href="pokus.css">To samozřejmě mám. Jen mě napadlo zda nechce ještě nějak postrčit. Třeba mu někam napsat, že se jedná o default
Trejpa
Profil
samuraj_black:
Jen mě napadlo zda nechce ještě nějak postrčit. Třeba mu někam napsat, že se jedná o default
Buď se styl (skript) načíst má, nebo nemá. Pokud má, tak musíš odkazující značku napsat do každé stránky (můžeš si to zautomatizovat, třeba v PHP).

Zvaž, zda ty styly pro každou stránku zvlášť, zvláště jsou-li objemově srovnatelné se stylem kostry webu, nedát do stylu společného. Odlišíš je třeba rozdílným ID na <body> pro jednotlivé stránky. Ušetříš si počet stahovaných souborů a zrychlíš tím načítání.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0