Autor Zpráva
Koupim_si_vas_vsecky
Profil *
Vyznám se v HTML, CSS, což je jak jistě chápete poněkud málo, aby se ze mě stal budoucí Zuckerberg a proto bych velice toužil se naučil aspoň PHP a MYSQL, které by mě pak nakoplo naučit se i to ostatní (Ajaxy a podobný srandy), jenže nevím kde začít ...

Na webu žádnej "tutorial pro uplný začátečníky" k nalezení není a když je, tak je popsan tak, jako kdyby už dotyčný "začátečník" byl "poloprofík" a potřeboval si jen procvičit základy, neb aspoň tak mi to příjde - stejně jsou na tom i knížky, co jsem si pročítal.

Já hledám uplný základy a návody pro debi*ly!! Nehledám příručku, ale UČEBNICI! Od uplných základů (né základů teorie, co je to PHP, jak vzniklo, kdo ho vytvořil, jaký pračlověk poprvé objevil internet, ale základu PRAKTICKÝCH věcí) až po pokročilejších věci, až nakonec člověk dosáhne poznání a trošku do toho začne vidět ...



Poradíte?
Alphard
Profil
Úplné základy (zatím jen 4 kapitoly) jsou na Základní kurz 1: Úvod Jestli to není dost srozumitelné, tak asi jedině osobní setkání s učitelem, nebo se věnovat jinému oboru.
Po těchto 4 kapitolách by mělo být možné přejít na běžně nalezitelné návody.
anonymní
Profil *
Koupim_si_vas_vsecky:
Zuckerberg nebudeš, jistě se jmenuješ jinak.

Pokud umíš všeho trochu, tak máš pravdu, že je to poněkud málo. Neumíš vlastně nic.

Kdyby ses na něco zaměřil, třeba právě na HTML/CSS, tak věř, že na trhu práce budeš velmi žádaným zbožím. Velmi žádaným, kvalitních kodérů je málo (zato patlalů, co myslí, že umí kódovat, jsou mraky).
Pavel Kr
Profil *
anonymní:
Hele a jak se pozná skutečně kvalitní kodér od patlala? Existuje nějaký návod?
pcmanik
Profil
Pavel Kr:
Stači sa pozrieť na kód ktorý produkuje, znalý človek v obore ho vie ohodnotiť.
Pavel Kr
Profil *
pcmanik:
Díky, můžeš mi ukázat příklad špatného kódu a toho dobrého? Nemyslím nějaké odstrašující případy, prostě běžně špatný, ať se poučím. A taky ten dobrý :-)
pcmanik
Profil
Pavel Kr:
Neodkladám si kódy, a nájsť si ich môžeš aj ty. Vačšinou to byvajú problémy s pozicovaním (použitie doslova všade), zamienanie id a class, nezmyselné názvy atď. A v mojich očiach je to jednoznačne CSS reset, pre mňa znamená jeho použitie neschopného kodéra.
kaktuss
Profil
pcmanik:
Máš nejaké čudné názory. Takže podľa teba napr. www.smashingmagazine.com/ robil neschopný kóder? :-)
pcmanik
Profil
kaktuss:
Je to len môj názor, vyresetovať zopár vecí by si mal každý kóder vedieť zapametať.
Inak bola o tom už viac krát diskusia, takže to nemusíme znovu otvárať.
kaktuss
Profil
pcmanik:
Myslím, že každý vyspelejší kóder používa nejaký svoj template alebo framework, ktorý už automaticky môže obsahovať či už reset alebo normalize (takže, načo si to pamätať). Preto si myslím, že nie je normálne označovať niekoho za neschopného, ak si dovolí použiť reset v akejkoľvek forme.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0