Autor Zpráva
Jandy
Profil *
Dobrý den,
poprosil bych o radu ...
tady na webu, mám dvě menu- jedno na stránce a druhé vlevo na straně. Chtěl bych, aby se menu vlevo schovalo a zobrazilo až doscrolluju v textu na konec hlavního menu (na začátek profilu).

Snad jsem to popsal pochopitelně ...

Děkuji za pomoc
juriad
Profil
Myslíš to menu vpravo? :)

V podstatě stačí jen přesunout #menu hned za hlavní menu a přidat styly:
#menu-sticky-wrapper > * {
    display: none;
}
#menu-sticky-wrapper.is-sticky > * {
    display: block;
}

http://kod.djpw.cz/vtab-
V ukázce to tak funguje; navíc jsem se/tě zbavil ošklivého absolutního pozicování (je použité jedinkrát); web se tak snadno nerozbije, když zvětšíš velikost písma a reaguje pružněji. Navíc není třeba provádět výpočty, kde se má jaký prvek zobrazit.

Mimochodem, takovou prkotinu není třeba řešit pomocí gigantického jQuery, bez té knihovny to lze také napsat na pár řádků. Ale pokud jQuery třeba použiješ ještě na něco jiného...
Jandy
Profil *
Jo myslim :D
díky moc ... Nějak jsem to přehlídl ...

To absolutní pozicování je velký problém? Není dobré ho používat?
Bylo by moc otravné poprosit o těch pár řádků bez jQuery?
Díky
juriad
Profil
Dnes se k vytváření rozložení webu používá plavání (http://jecas.cz/float). Lepší je nechat zobrazit přirozeně a usměrňovat je pomocí float, margin, width a height.

A to ani u tebe není třeba. Absolutní pozicování je náročné na výpočty (nelze snadno napsat jeden univerzální styl pro všechny stránky). Navíc stačí jediná drobná změna a musíš přepočítávat pozice všech bloků.

http://kod.djpw.cz/xtab-
Skript je skoro směšně jednoduchý. Funkce showHideMenu se zavolá při jakékoli změně, která může způsobit posun/zobrazení stránky.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0