Autor Zpráva
návštěvník
Profil *
Vím, že jsou na netu ke stažení rozné doplňky které umožňují editovat text a textarea pomocí přídavných tlačítek, ale nevzpomínám si na obecný název pro tyto doplňky. V aplikaci kterou jsem začal používat je TinyMCE hádám někdy z roku 2002-2004 a nelíbí se mi na tom to, že při psaní článku mi to vytváří neuvěřitelné množství bordelu. Jen malý příklad:

<p class="\&quot;\\&quot;\\\\&quot;\\\\\\\\&quot;\\\\\\\\&quot;\\\\\\\\&quot;\\\\\\\\&quot;\\\\\\\\&quot;\\\\\\\\&quot;\\\\\\\\&quot;\\\\\\\\&quot;\\\\\\\\&quot;\\\\\\\\&quot;\\\\\\\\&quot;\\\\\\\\&quot;\\\\\\\\&quot;MsoNormal\\\\\\\\&quot;\\\\\\\\&quot;\\\\\\\\&quot;\\\\\\\\&quot;\\\\\\\\&quot;\\\\\\\\&quot;\\\\\\\\&quot;\\\\\\\\&quot;\\\\\\\\&quot;\\\\\\\\&quot;\\\\\\\\&quot;\\\\\\\\&quot;\\\\\\\\&quot;\\\\&quot;\\&quot;\&quot;">&nbsp;</p>

Tak se vás ptám, jaký doplněk použít, aby mi to nevytvářelo tyhlety šílenosti, protože článek tím neskutečně přibírá na velikosti. A já bych chtěl něco jako aby se tam vkládali tagy p, b, i, u případně h3, odkaz, obrázek a to by mi asi tak stačilo.
Fisir
Profil
Reaguji na návštěvníka:
Máš na mysli WYSIWYG editory (What You See Is What You Get). Zkus TinyMCE aktualizovat, když jsem ho používal naposledy já, tak si nevzpomínám, že by tvořilo takhle prasácký kód.
anonymníí
Profil *
návštěvník:
stáhni jsi nové tinymce, dělat by to nemělo.
návštěvník
Profil *
OK, už jsem to aktualizoval a článek (Pravidla provozu webu) má po uložení 12Kb místo dřívějších 25kb. Ale stejně na začátku je tenhleten text A pak se teprve začíná objevovat text.

<!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument>  <w:View>Normal</w:View>  <w:Zoom>0</w:Zoom>  <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone>  <w:Compatibility>  <w:BreakWrappedTables/>  <w:SnapToGridInCell/>  <w:WrapTextWithPunct/>  <w:UseAsianBreakRules/>  <w:UseFELayout/>  </w:Compatibility>  <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable   {mso-style-name:\"Normální tabulka\";   mso-tstyle-rowband-size:0;   mso-tstyle-colband-size:0;   mso-style-noshow:yes;   mso-style-parent:\"\";   mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;   mso-para-margin:0cm;   mso-para-margin-bottom:.0001pt;   mso-pagination:widow-orphan;   font-size:10.0pt;   font-family:\"Times New Roman\";} </style> <![endif]--> <p class=\"MsoNormal\"><span>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; </span><strong>

Odstavce
<p class=\"MsoNormal\">
místo <p>

Diakritika není v češtině ale obějvují se tam tyto znaky:
spoč&iacute;v&aacute;

Dá se to nějak nakonfigurovat jak mají vypadat vkládané tagy (nepoužívat třídy), a jestli to má/nemá nahrazovat diakritiku těmi sekvencemi?


Tak ne, nepovedlo se mi to aktualizovat, to jela ještě ta stará verze. Nevím jak se takonfigurace dělá aby mi to jelo. Na mé stránce se původně spouští funkce JSEditor()
http://paste.ofcode.org/tXfd4HD3QGrEj3eugcajdS

Jsou tam dva soubory: tiny_mce.js a tiny_mce_popup.js ; nová instalace má jen soubor tiny_mce.js.
_es
Profil
návštěvník:
To asi nejakým spôsobom píšeš v MS Worde, nie?
návštěvník
Profil *
_es:
Jo, ale udělal jsem to tak, že jsem text zkopíroval z textarea a vložil do wordu bez formátování. Mám zkusit radši notepad?

Ve firebugu mám podobné hlášky:
"NetworkError: 404 Not Found - http://localhost/www/admin//themes/advanced/theme.js"
Failed to load: http://localhost/www/admin//themes/advanced/theme.js

Proč to dělá dvojíté lomítka a jak to opravit?
Fisir
Profil
Reaguji na návštěvníka:
Proč to dělá dvojíté lomítka
Pravděpodobně u definice URL máš na začátku lomítko. Ale i s dvojitým lomítkem by to mělo fungovat.
návštěvník
Profil *
Fisir:
Cesta k js je:
<script language="javascript" type="text/javascript" src="http://localhost/www/classes/tinymce/tiny_mce.js">

Spouštím stránku z admin/index.php, zkoušel jsem themes a plugins zkopírovat do adr. admin a to dělá to samé.
Fisir
Profil
Reaguji na návštěvníka:
Nemyslím tohle, mám na mysli nějakou konfigurační proměnnou.
návštěvník
Profil *
Fisir:
V konfiguraci je jen seznam pluginů
http://paste.ofcode.org/vy8reLKRsAZ2L7NfcTY9Ei
Nic zvláštního.

Mohl by mi sem někdo hodit jak má vypadat výstupní kód, když tam chci dát jen html? Dal bych to tam ručně v html formátu. Anebo poraďte konfiguraci, jak to udělat aby se při ctrl+paste přeložily automatické tady. Nemám tam u toho okna žádné tlačítka, takže mohu jen vložit hotový html text, ale to by se nepřevedlo na html znaky a bylo by to tam jako text.


oprava: ... při ctrl+paste přeložily html tagy.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0