Autor Zpráva
quish
Profil *
Zdravím, mám takový menší problém a potřeboval bych trošku poradit.
Známý měl webové stránky i hosting, ale chtěl vytvořit nové stránky, to nebyl problém, ale ukázalo se, že z určitých důvodů nešlo na původní hosting nainstalovat požadované CMS.
Což se obešlo tím, že se cms nahrálo na jiný hosting, k úplně jiné doméně a na původní doménu se dalo jen <iframe id="tree" name="tree" src="http://domena.cz/domena2/" frameborder="0" marginheight="0" marginwidth="0" width="100%" height="100%" scrolling="auto"></iframe>
V současném stavu tedy návštěvníci stránek vidí to co mají, nicméně ať se jim zobrazuje úvodní stránka, nebo třeba galerie, url je pořád stejné (http://domenaznameho.cz/") - to by samo o sobě tolik nevadilo, co je ale horší, je fakt, že veškerý obsah co se zobrazuje není indexován a ačkoli se jedná o oficiální stránky jednoho podniku, tak ve vyhledávači prakticky tyto stránky nejsou.

Samozřejmě se nabízí vyřešit problém s cms a nahrát ho na původní hosting, popř. vyměnit hosting, nicméně tato možnost je, bohužel, těžko proveditelná, jelikož hosting zařizovala třetí osoba, která není k zastižení.

Předem děkuji za jakékoli nápady.
Plaváček
Profil
quish:

Můžeš dodat živou ukázku? Dle mých zkušeností vyhledávače parametr SRC u IFRAME běžně následují a cílové stránky indexují.
quish
Profil *
http://majakboskovice.cz/


Ještě jsem zapomněl uvést, že na seznamu je vše ok. Ale na googlu nemůžu stránky vůbec najít.
Plaváček
Profil
quish:

Zdá se, že některé stránky Google normálně indexuje, viz třeba: https://www.google.cz/search?sourceid=navclient&aq=&oq=site%3Agallery.artronweb.cz%2Fsubdom%2Fgallery%2Fmajak%2Fakce&hl=cs&ie=UTF-8&rlz=1T4GGHP_csCZ510CZ510&q=site%3Agallery.artronweb.cz%2Fsubdom%2Fgallery%2Fmajak%2Fakce&gs_l=hp...0j0i10j0l3.0.0.3.17390...........0.tu1-np102r0
quish
Profil *
No, to možná ano, ale já bych potřeboval aby ty informace co najde na http://gallery.artronweb.cz/majak/ přiřadil k http://majakboskovice.cz/.
Plaváček
Profil
quish:

No tak to bohužel tímto způsobem fungovat nebude. Vyhledávač vždy bude indexovat pouze cílový web (respektive jeho jednotlivé stránky).
quish
Profil *
Myslel jsem si to, ale tak zkusil jsem to :)
A nenapadlo by tě jiné řešení mého problému?
Trejpa
Profil
quish:
A nenapadlo by tě jiné řešení mého problému?
Přesunout se na hosting, který tvé CMS podporuje, nebo změnit CMS podle stávajícího hostingu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: