Autor Zpráva
Kosakman
Profil
Dobrý den,
nevím jestli někdo znáte konami code.
Pokud ano tak poraďte, není na internetu nějaký návod jak konami dostat na webovky? Našel jsem jen jednu stránku s návodem, ale tam je špatně napsaný kód (kamarád programátor hodnotil). Chtěl bych po zmáčknutí kombinace se přesměrovat na jinak tajnou třeba webadministrační stránku.
Předem děkuji za odpověď.
margin
Profil *
Kosakman:
Chtěl bych po zmáčknutí kombinace se přesměrovat na jinak tajnou třeba webadministrační stránku.
To vůbec není dobrý nápad, tedy pokud tam nemáš další zabezpečení.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Kosakmana:
nevím jestli někdo znáte konami code
Teď už ano. Zajímavé.
Něco podobného jsem před pár lety programoval. Drží se Ctrl, pak se zmáčkne šipka dolu a pár dalších šipek… a funguje to tady v téhle <textarea> :-)

Běžně lidi moc klávesy při brouzdání nemačkají, vyjma těch, kterými se obsluhuje prohlížeč, takže i zmáčknutí jedné klávesy je dostatečně tajný a zároveň pohodlný trik. Já si oblíbil k podobným účelům klávesu F9, ta v žádném prohlížeči nic nedělá, nikoho nenapadne ji zmáčknout jen tak. Její keyCode je 120.

Jinak samozřejmě platí, že všechno klientské skriptování je veřejně přístupné, takže v něm nejde nic doopravdy utajit — kdo si projde zdroják, klávesovou zkratku (i její důsledek) uvidí.
Joker
Profil
Kosakman:
Nejjednodušší jak tohle realizovat je prostě vložit na web stránku, na kterou se odnikud nebude odkazovat.
Tajný kód pak je adresa té stránky (třeba *adresa webu*/tajnastranka.html) a tajný postup spočívá v zadání tajného kódu do adresního řádku prohlížeče :-)

Samozřejmě jako zabezpečení to je naprosto nevyhovující, protože to spočívá jen v tom, že nikdo nezná adresu té stránky.

Javascriptem by šlo dosáhnout i skutečně toho, že nějaká kombinace kláves přesměruje na určitou stránku. Na tom není nic světoborného, je to prostě jen zachycení stisknutých kláves, návodů jsou kupy.
O nějakém utajení či zabezpečení se ale vůbec nedá mluvit, protože si každý může jednoduše zobrazit kód stránky a přečíst si jaké klávesy se odchytávají a na jakou adresu se přesměrovává.

O něco utajenější postup by byl, kdyby se adresa cílové stránky získávala přímo ze stisknutých kláves.
Například, po stisknutí určité kombinace kláves by se ukládaly všechny stisknuté klávesy až do stisknutí nějaké jiné (nebo té stejné) kombinace kláves. A adresa stránky na kterou se přesměruje by vznikla nějakou transformací (třeba jednoduše z ASCII kódů) těch kláves stisknutých mezi tím.

Když dám příklad, třeba zmíněné F9 by spustilo funkci, která by pro každou následně stisknutou klávesu její ASCII kód připojila k nějaké proměnné. Další stisknutí F9 by vyvolalo přechod na stránku *adresa webu* + *hodnota té proměnné* + ".html".
A pak už stačí jen příslušně pojmenovat tu cílovou stránku.
Například sekvence znaků: F9 ← → ← → F9 by vyvolala přechod na soubor 37393739.html. A pak už stačí jen nahrát na web soubor s tím názvem.

Asi netřeba zdůrazňovat, že:
1. Co do „zabezpečení“ je to úplně stejné jako nezveřejněná adresa stránky, prostě se spoléhá na to, že nikdo nezná adresu toho správného souboru.
2. Vyvolání toho přesměrování s nesprávnými stisknutými znaky mezi tím způsobí přechod na neexistující stránku.
Kosakman
Profil
Nebo ta webadministrační stránka byla jen takový nápad, teď už mi to taky připadá špatné, ale třeba jako vtípek pro kamarády, nevíte kde sehnat nějaký ten návod?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: