Autor Zpráva
Hulp
Profil *
Zdravím,

Google PageSpeed mi doporučil, abych komprimoval soubory. Tak jsem to udělal, použil jsem kód

<IfModule mod_deflate.c>
<FilesMatch "\.(js|css|ttf|php)$">
SetOutputFilter DEFLATE
</FilesMatch>
</IfModule>

Jenže Google pořád chce abych komprimoval a jako adresu souboru, který se má komprimovat uvádí název domény, tudíž předpokládám, že myslí index, ale PHP tam mám nastavené. Nebo to takto nezle?

Moderátor Chamurappi: Druhé slovo v titulku „Gzip kompremese“ mi nedávalo smysl, tak jsem ho zkusil opravit.
okolojsoucí
Profil
A mód (mod_deflate.c) je spuštěn tudíž existuje?
Hulp
Profil *
Určitě, komprimace souborů CSS, JS a TTF funguje.
Davex
Profil
Hulp:
Běžně by to mělo fungovat i pro PHP skripty, ale jsou situace, kdy skript generuje stránku po částech, které nejdou odděleně komprimovat. Například tehdy, používá-li se mezi více výstupy přes echo funkce flush() apod. Pokud se nekomprimuje obsah ani jednoduché stránky s příponou .php bez PHP kódu, tak by to mohlo být způsobeno i řetězením více výstupních filtrů v Apache.
Hulp
Profil *
Nekomprimuje ani PHP soubor bez kódu. "mohlo být způsobeno i řetězením více výstupních filtrů v Apache" tomu bohužel nerozumím, lze to nějak "opravit"?
Davex
Profil
V pokročilejší konfiguraci Apache se může stránka prohnat skrz různými filtry, které se stránkou něco udělají - například nahradí slova, přidají reklamu, zkomprimují stránku, přesměrují jinam atd. Většinou to bývá přímo v konfiguraci Apache a vlastní uživatelskou konfigurací SetOutputFilter v .htaccess to nemusí jít změnit. Tedy to, že nejde nastavit filtr DEFLATE, nemusí být chyba, ale záměr nebo vlastnost webhostingu.

Třeba by fungovalo, kdyby se filtr DEFLATE přidal za ostatní filtry podle MIME typu.

AddOutputFilterByType DEFLATE text/html

Nebo podle přípony souboru.

AddOutputFilter DEFLATE php
Hulp
Profil *
Tak jsme to odzkoušel, ale stále nic. Hostuji na Endoře, ti přidávají reklamu nebo nahrazují slova (podle volby, takže to spíš bude vlastnost hostingu. Když tak se ještě zeptám na podpoře, dočetl jsem se tam, že ten řádek
AddOutputFilterByType DEFLATE text/html
někomu nefungoval, tak mu ho tam přidali nějak natvrdo.

Každopádně děkuji.


Kdyby měl někdo z Endory stejný problém, tady je řešení

Zapnite si kompresiu cez webadmin.endora.cz v prehľade domén kliknite na požadovanú doménu a v časti PHP nastavení povoľte zlib.output_compression

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0