Autor Zpráva
hrncal.junior
Profil
Ahoj, opět jdu pro radu. Potřebuji, aby nadpisy byly ve stejném řádku jako text. Když to udělám pomocí display:inline , tam mi nadpisy vystoupí do popředí, a text je za nimi v pozadí.
výsledek má vypadat takto
<p>texte text tex <h2>Ahoj</h2>text texterte</p>
Děkuji za radu
Coompiik
Profil
skus to přez font size, <p>texte text tex <font size="50">Ahoj</font> text texterte</p>


<p>texte text tex <font size="5"><b>Ahoj</b></font> text texterte</p> to vypadata uplne stejne jako h2, akorat je to v jedno radku
Fisir
Profil
Reaguji na Coompiika:
To snad ne.

Tag font je dnes již zastaralý, používá se atribut style, na libovolném elementu. Také to bude při validaci v HTML 5 házet chybu, aby z toho zase někteří webotvůrci nebyli vedle…
_es
Profil
hrncal.junior:
výsledek má vypadat takto
<p>texte text tex <h2>Ahoj</h2>text texterte</p>
Jak funguje HTML - pozri si časť o <P>.
margin
Profil *
hrncal.junior:
výsledek má vypadat takto
Mě by v prvé řadě zajímalo, o co jde, protože si myslím, že text uprostřed nebude nadpis a že se pokoušíš o nějaké fekální zvěrstvo.
hrncal.junior
Profil
margin:
Ano máš pravdu. Pokouším se o TOTÁLNÍ fekální zvířectvo. Napadlo mě, jestli to půjde udělat a případně jak. Pokus?


Ano ale co když bych to chtěl udělat tak, aby to bylo přesně jak jsem psal. Jde to tak? udělat text a do něj vnořit element <h2>. Prostě aby byl text a nadpsi na stejném řádku.
Fisir
Profil
Reaguji na hrncal.juniora:
No, jak chceš:
<div>text text <h2 style="display: inline-block">Nadpis</h2> text text</div>
hrncal.junior
Profil
Fisir:
Ano už jsem na to přišel. Opravdu to de ale je to pěkná prasárna..:-)
Fisir
Profil
Reaguji na hrncal.juniora:
Tak hlavně že to víš. Na co to vůbec potřebuješ? (Třeba přijdeme na lepší řešení.)
hrncal.junior
Profil
Začínám si hrát ze SEO a podle toho co jsem se zatím dočel a pochopil, tak je pro vyhledávače heské určité množství kl. slov v textu a nadpisech a když je málo textu na stránce, tak mě to napadlo obejít a "dopomoci" si tímhle způsobem. Prostě nápad, tak me napadlo jestli to nějak půjde. Ale jak říkám - prasárna to je o tom žádná. Jinak já to udělal takto:
style="font-size:12px;font-weight:normal;display: inline;"
anonymníí
Profil *
hrncal.junior:
Nejlepší cesta do SEOhrobu. Jestli jsi o SEO něco studoval a psalo se tam o takovéto pomoci, tak usekat ruce tomu, kdo to publikoval.

Jestli chceš pro SEO něco se svým webem udělat, dodej mu dostatek kvalitního obsahu. Nic více nepotřebuješ, efekt se dostaví.
hrncal.junior
Profil
To ano. Právě proto se radši zeptat ne? Jak říkám pouze zkouším. U sebe to nemám. Jenom mě to tak napadlo. Takže to na SEO nemá vliv, anebo se to "nelíbí" vyhledávačům? Nebo z jakého důvodu se to nemá dělat
anonymníí
Profil *
hrncal.junior:
každý podvod bude po zásluze potrestát, v tomto případě penalizací a vyřazením z indexu vyhledávače.
hrncal.junior
Profil
Přesně proto jsem se ptal.
margin
Profil *
anonymníí:
Já bych to na vyřazení z indexu neviděů, tipuji, že nanejvýš dojde k menší penalizaci a upozadění ve výsledcích vyhledávání.
Na nečisté praktiky, které nyní fungují, bych nespoléhal, algoritmy vyhledávačů se postupně zlepšují, takže za nějaký čas může dojít k penalizaci. V konkurenčních oborech se může stát, konkurence stránku používající nekalé SEO, nabonzuje.

Já nemám s následujícím kódem problém ;-) živá ukázka.
CSS:
p h2  { color: green; display: inline; }
HTML:
<p>
  strouhanka
    <h2>kobercovka</h2>
  wédéčko
</p>
hrncal.junior
Profil
margin, margin:

Řešení jsem uděla přesně jako ty. Funguje to krásně :-) Děkuji za snahu a hlavně za nasměrování. Zase jsem o něco chytřejší
margin
Profil *
hrncal.junior:
V odkázaném článku Jak funguje HTML je o této možnosti zmínka (drobná vsuvka), pokud bys článek četl pozorně, tak bys byl o něco chytřejší o den dříve :o)
Nevím, jak ochotně v současné době indexují vyhledávače takový typ dokumentu.
anonymníí
Profil *
margin:
tipuji, že nanejvýš dojde k menší penalizaci a upozadění ve výsledcích vyhledávání.
Nevím, jak tomu přesně je teď, ale do budoucna by taková konstrukce byla hodně vratká. Ale skoro bych řekl, že "menší" penalizace ani existovat nemusí.
Plaváček
Profil
margin:

Nevím, jak ochotně v současné době indexují vyhledávače takový typ dokumentu.

Naprosto bez problémů. Koneckonců takto koncipovaný kód "vidí" stejně jako HTML parser prohlížeče. Kromě toho struktura dokumentu je jim z praktického pohledu k ničemu, takže drtivou většinu elementů při indexaci stejně odstraní. Že fulltexty přidávají nějakou extra váhu nadpisům je spíše zbožné přání z rodu urban legends, které je zneužíváno "SEO šamany".

anonymníí:

Nevím, jak tomu přesně je teď, ale do budoucna by taková konstrukce byla hodně vratká.

Tato konstrukce je nesmyslná v samotném základu a prokazuje zásadní nepochopení HTML. I proto prohlížeče disponují opravnými mechanismy (viz odkázaný článek Jak funguje HTML). Vyhledávače se chovají podobně - není pro ně až tak důležité jak je dokument sestaven, ale co skutečně obsahuje.

hrncal.junior:

Začínám si hrát ze SEO a podle toho co jsem se zatím dočetl a pochopil, tak je pro vyhledávače hezké určité množství kl. slov v textu a nadpisech...

Řítíš se do pekel, protože evidentně čerpáš informace z pochybných zdrojů. Začni spíše tady https://support.google.com/webmasters/answer/35291?hl=cs, nejlépe příručkou pro začátečníky.

A malá glosa na závěr: http://www.zdrojak.cz/clanky/budiz-nadpis-reklo-seo/. Aneb nadpis má být nadpis.
_es
Profil
hrncal.junior:
Řešení jsem uděla přesně jako ty. Funguje to krásně :-)“([#16])
Ale len v niektorých prehliadačoch - čo zohľadnia aj vyhľadávače.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0