Autor Zpráva
Sylar
Profil
Zdravím.
chtěl bych se zeptat zda-li někdo nevíte jak přesně fungují placené služby na rozesílku newsletteru.

Vytvořil jsem newsletter, který pomocí cyklu rozesílá e-maily přes standardní funkci mail() . Rozesílá se jich cca 50/hod. Poslední dobou ale tyto e-maily začaly padat do spamu, na webhostingu mi řekli, že jejich hosting není určený na rozesílku newsletteru. Zajímalo by mne tedy jak fungují placené služby, které rozesílku newsletteru nabízejí a do spamu, evidentně nepadají. Mají nějak speciálně nakonfigutovaný server? Nebo je spíše potřeba upravit samotnou aplikaci, přes kterou se rozesílá?
mat
Profil
Například Mailchimp provozuje vlastní servery (pro placené i neplacené tarify) a zařazení na spamlisty se brání důslednou kontrolou rozesílatelů - pokud newsletter odesílatele označí větší počet odběratelů jako spam (najdete v abuse report) nebo je výrazné procento odhlášení, Mailchimp další rozesílku nedovolí. Od loňska je mezi ISP, se kterými takto Mailchimp spolupracuje - hlášení abuse report - i Seznam.cz.

Samotná úprava aplikace tedy nepomůže - jakmile je IP adresa hostingu na spamlistu, je problém.
Sylar
Profil
mat:
ok, díky za info. A jak funguje ta jejich samotná aplikace blíže nevíte? Jestli to je také nějaký cyklus s pravidelným intervalem rozesílky a základní funkcí mail() nebo něco sofistikovanějšího?
E-maily, které rozesíláme v drtivě většině jejich příjemci chtějí (nejedná se totiž o žádné reklamní nabídky ani nic podobného) a nemyslím si, že by jej označovali za spam a pokud se odhlásí, žádný e-mail jim již zaslán není. Může být tedy např. problém v počtu rozeslaných e-mailů? Za poslední rok se rozesílalo cca 15 newsletterů, v průměru s 1500 - 2000 e-maily.
mat
Profil
Sylar:
Mají vlastní smtp servery, je to masivní nástroj s mnoha možnostmi - koneckonců, podívejte se sám - při množství, které posíláte, je k dispozici ve free verzi http://mailchimp.com/

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0