Autor Zpráva
Matroš
Profil *
Zdravím,
na úvod napíšu, že dělám stránky přes redakční systém wordpress. A nyní k mému problému.
Na síťovém disku je excelovský soubor (.xls). Tento soubor jsem nahrál do wordpressu a poté v článku na webových stránkách jsem na něho vytvořil odkaz. Takže po kliknutí na odkaz se zobrazí nabídka, jestli chceme otevřít, nebo uložit ten .xls soubor. To je všechno zatím v pořádku, ale když něco v tomto souboru poupravím, uložím, tak bych chtěl, aby odkaz na stránkách odkazoval už na aktualizovaný soubor. Ten odkaz ale stále odkazuje na soubor, který je nahraný ve wordpressu, tedy pořád na ten starý.

Jde nějak vytvořit odkaz, který by odkazoval na otevření (uložení) souboru přímo na tom síťovém disku? Aby po každé změně v tom souboru se to projevilo i v tom odkazu?
Nevím jestli jsem to správně vysvětlil, ale snad mě chápete.

Děkuji za vyjádření :-)
Kubo2
Profil
Matroš:
Tak ten aktualizovaný súbor tam znovu nahraj, nie?
Matroš
Profil *
Kubo2:
Jedná se o firemní informační stránky, odkud si zaměstnanci otevírají excelovksé soubory. Nemůžu vědět, kdy si nějaký soubor někdo otevřel a upravil.
anonymníí
Profil *
Matroš:
Na serveru je uložená nějaká verze souboru. Někdo si ji stáhne k sobě do počítače a upraví. Jak má server vědět, že se ta změna stala?

Kdyby to fungovalo tak, jak si představuješ, šlo by také udělat následující: Soubor si stáhnu k sobě a svou lokální kopii si smažu. Asi by se ti nelíbilo, kdyby se smazala i ta kopie ze serveru, že?
Matroš
Profil *
anonymníí:
To je práve ono, jak to mám tedy udělat aby odkaz odkazoval stále na aktuální verzi?
Matroš
Profil *
Tak problém vyřešen :-)
Nevím proč mě to nenapadlo dřív. Místo nahrávání souboru do wordpressu vytvořím odkaz přímo na síťový disk (cestu + název souboru) a vše krásně funguje jak potřebuji.
Jediný zádrhel je, že Mozilla si s tím neporadí. Jako URL to hodí název disku a cestu k souboru (konkrétně p:\xyz\xyz.xls), ale Mozille se to nelíbí a vyhodí chybu při načítání stránky.
Přesná chyba je zde:

Neznámý protokol
Firefox nemůže otevřít tuto adresu, neboť protokolu (p) není přiřazen žádný program.

Když ale počáteční písmeno (p) manuálně přepíšu v URL na velké písmeno (P), tak to už požadovaný soubor najde. Problém ale je, že jako URL odkazu ve wordpressu je nastavena cesta správna, tudíž s velkým písmenem P. Mozilla si ho automaticky přemění na malé.

V IE to je bez problému, ten to zkousne normálně.

Nevíte tedy prosím jak to nastavit, aby to prošlo v IE a Mozille zároveň?
_es
Profil
Matroš:
Vyskúšaj file:///p:/xyz/xyz.xls
Matroš
Profil *
_es:
Tak to také nefunguje, to neodkazuje nikam.
_es
Profil
Matroš:
Mne také odkazovanie funguje aj v IE aj vo Firefoxe. No možno funguje len ak je stránka načítaná z lokálneho disku.
Matroš
Profil *
_es:
Napsal jsem ho přesně pode Vaší rady.
file:///p:/xyz/xyz.xls

A to neodkazuje nikam, po kliknutí na odkaz se nestane vůbec nic.
_es
Profil
Matroš:
Asi to je bezpečnostné opatrenie, že to funguje len na stránke načítanej z lokálneho disku. Prípadne otvor stránku na tom p:\ disku, no to zase nemôže byť PHP stránka - len statické HTML.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0