Autor Zpráva
habit
Profil
... aby udržel relativní pozici za všech okolností a nezávisle na obsahu, a hlavně aby nevnucoval parent elementu svoji velikost?
...ahoj, k HTML a CSS jsem přičichl poměrně nedávno, dělám v C#, a když jsem zaslechl chválu úžasných možnosti HTML5, zkusil jsem udělat malou webovou aplikaci. Bohužel jsem narazil - nedokážu poskládat smysluplný layout bez pevného pozicování. Zaskočila mě tady převrácená hyerarchie parent-child, kde děti diktují rodičům, jak mají být velcí...
Můžete mi poradit, jak poskládat a nastylovat elementy v rodičovském rámu tak, aby udržely relativní pozice bez ohledu na svůj vlastní obsah, a při tom aby rám respektoval pozici svého parenta? A hlavně aby to fungovalo všude?

Zkoušel jsem všechno možné, ale například nastavení overflow:auto nebo :hidden si každý prohlížeč vysvětluje po svém...
Díky předem za dobré rady, případně i za útěchu v beznaději, pokud to nepůjde...
margin
Profil *
Koukni na obtékané layouty, http://blog.html.it/layoutgala/
Přečti se Relativní pozicování trápí začátečníky
habit
Profil
... dík, mrknul jsem se na to a uzrálo ve mě rozhodnutí vrátit se k absolutismu, jinak se tady asi obsah udržet uvnitř okna bez přetékání nedá... je to škoda, kdyby byly HTML a CSS stavěny trochu víc logicky, daly by se tady dělat úžasné věci...
margin
Profil *
habit:
daly by se tady dělat úžasné věci...
Už asi 15 let se říká, že až zmizí prohlížeče ABC a zůstanou jen prohlížeče XYZ, tak půjdou úplně snadno samo nakódovat úžasné věci.
http://jecas.cz/flexbox
http://jecas.cz/calc

Spousta věcí jde pomocí JS doskriptovat, jen pamatuj, že někteří uživatelé JS blokují, ale i tak si zaslouží stránku, která má hlavu a patu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: