Autor Zpráva
Remyk Czech
Zdravím, potřebuju poradit jak dát na web animovaný kurzor - na webu jsem našel jak to dělat.. ale nechce se tomu jaksi :/
soubor má název kurzor.ani, poradíte mi někdo kód a kam o vložit?
Alphard
Dle stackoverflow.com/a/9202226/2375157 to nemá moc podporu. Opravdu to k něčemu potřebujete, nebo si jen (mylně) myslíte, že by se to někomu mohlo líbit?
Remyk Czech
Díky za radu :)
Bubák
Soubor *.,ani nepodporují všechny prohlížeče, nejsem si jistý, ale tuším, že je podporován jen v IE.
Když, tak koukni, co se píše na MDN. Pro jiné formáty, než *.cur a *.ani je vhodné deklarovat "hot spot", místo, kterým bude kurzor klikat.

Pokud se použije animovaný GIF nebo PNG, tak nebudou animovány, tak je psáno na MDN a otestoval jsem kdysi ve Firefoxu a nyní v Chrome.
Podle specifikace se může deklarovat několik obrázků (v různých formátech), ale deklarace musí obsahovat klíčové slovo, jinak se ve Firefoxu ani v Chrome obrázkový kurzor neobjeví. Jak je tomu v nových verzích IE9 a výše, netuším.
peta
Taky muzes pouzit javascript, z *.ani vytahnes obrazky a pres js je postupne zobrazujes.
http://peter-mlich.wz.cz/web/js/prx/efekty/had.htm
Bubák
peta:
Takže budou kurzory dva, standardní kurzor a fake kurzor, napozicovaný obrázek, to bude žůžo.
peta
Bubák: Ty ses srandista :) To preci resi Cursor , na coz urcite narazil uz pri hledani odpovedi.
Joker
peta:
Bubák: Ty ses srandista :) To preci resi Cursor , na coz urcite narazil uz pri hledani odpovedi.
Smazal bych to rovnou, ale když já obvykle z nějakého iracionálního důvodu doufám, že to tentokrát nebude blbost, takže…

Co v tom uvedeném odkazu „řeší“ Bubákem zmíněný problém a jak?
peta
Joker: Posledni radek v tabulce, je mozne zmenit obrazek kurzoru. Vytvoris si prazdny obrazek. Prazdny obrazek, prazdny kurzor, duplicita smazana. Problem vyresen. Jednoduche.
Naivne jsem predpokladal, ze duplicitu neni treba vysvetlovat, ze si s tim kazdy poradi. Podstatou tematu je tam dostat animaci, nejdriv.
Bubák
peta:
Není to stoprocentní a může se stát, že někteří návštěvníci uvidí dva kurzory, nebo hůř, neuvidí žáden kurzor.
peta
Bubák Je tady ta moznost. Ale je to mozne funkcni reseni, ktere by moderni prohlizece zkousli.
Samozrejme souhlasim s tim, ze bych kurzor nechal takovy, jaky mi dava system, sipecku mam rad. Pripadne tam mel sipecku + obrazek, coz by bylo jeste prijatelne. S sipeckou se trefuje nejlepe a obrazek bych nejak prezil.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: