Autor Zpráva
joe
Profil
Ahoj,

teď asi nepoložím moc chytrou otázku, ale poslední dobou se dostávám do stavu, že nevím jestli pro mou situaci vytvořit nový presenter (controller) a nebo jeho akci, takže - nemáte někdo nějakou jednoduchou pomůcku, jak na to?

Příklad: Diskuse s uživateli. Každý uživatel může mít oblíbené témata.

Vytvořím UserPresenter a DiscussionPresenter, kam s akcí actionFavourites? Do UserPresenteru nebo DiscussionPresenteru?

Tady se možná většina shodneme na jednom, ale píšu web, kde bych chtěl mít rozhodnutí u všech více spornějších akcí řešeno nějakým pravidlem a abych nemusel tápat, kam tu akci napsat.

Podle čeho se řídíte?
Amunak
Profil
Neměl by každý objekt, kterým je reprezentováno téma (třeba Topic) mít prostě metodu addToFavourites? Topic snad bude zobrazovaný v rámci DiscussionPresenteru, takže se to bude volat z něj, ne?

Disclaimer: vůbec tomu nerozumím a je skoro pět ráno.
joe
Profil
Amunak:
To ano, akcí actionFavourites jsem myslel zobrazit oblíbená témata.

Mám navrhnutou stránku s detailem uživatele (takže User), kde se přes (ne hlavní) menu, řekněme takové taby, může přepínat na informace o profilu, oblíbená témata, nahrané obrázky. A teď kam do kódu dát oblíbená témata? Na stránce se zobrazí témata diskuse, takže bych to částečně spojoval s DiscussionPresenter, ale patří k určitému uživateli, takže UserPresenter, otázka je, kam to teda podle nějaké logiky napsat? :-)
Amunak
Profil
joe:
Já bych to cpal do discussion presenteru. Uživateli bude přizpůsobených spousta věcí, to je normální. Ale neznamená to, že to k němu vyloženě patří. To, že je nějaké vlákno oblíbené, je vlastnost toho vlákna (a diskuze), ne toho uživatele.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0