Autor Zpráva
Frantík
Profil *
Ahoj, rád bych se zeptal na následující možnost.

Mám několik webů na lokálním PC přičemž používám rewrite mód. Tj. např web o salámech mám na svém PC jako http://salamy.
Problém je v tom, že nemám jak ukázat dodavateli / kamarádovi pro kterého web dělám, případné změny a to jedině tak, že musím vytvořit na FTP něco jako mirror toho webu a vlastně vystavuji tak web 2x.

Udělám něco na lokále, nahraji na mirror a poté to samé nahrávám na ostrý web. Je to nechutně otravné. A moje otázka zní:
Lze nějak zpřístupnit svůj lokál (i když mám rewrite mód) někomu cizímu. Jediné čeho jsem se dopátral je, že si ve svém routeru povolím přístup zvenčí (přes port 80) a poté když někdo zadá moji IP uvidí můj index, ale nestačí.

Díky moc za pomoc nebo za rady jak toto nejlépe vyřešit.
Joker
Profil
Frantík:
ve svém routeru povolím přístup zvenčí (přes port 80) a poté když někdo zadá moji IP uvidí můj index, ale nestačí.
Proč to nestačí? Co dalšího chcete?

Ale mám takové tušení, že nepoužíváte „rewrite mód“, ale soubor hosts. Ten platí jen pro ten konkrétní operační systém, takže když se k počítači připojí někdo jiný, musel by používat „skutečné“ adresy k těm stránkám.
Frantík
Profil *
Ano. Máte pravdu. Používám host. Prostě potřebuji, aby někdo zvenčí viděl web tak jako já. (Jinak používám přepis adres v htaccesu a hosts).

Tou skutečnou adresou to moc nepůjde, musel bych vše nastavovat absolutně atd, to je takové ... ehm, co tedy s tím?
Joker
Profil
Frantík:
Tou skutečnou adresou to moc nepůjde, musel bych vše nastavovat absolutně atd
Co „vše“?

Samozřejmě jsou cesty, jak to tím popsaným způsobem rozchodit, ale nejsou přijatelné pro daný účel. Jedna zřejmá je nastavit hosts soubor na každém počítači, ze kterého to má fungovat.

Předpokládám, že problém je nefunkčnost relativních adres od kořene (/adresa). Pak jsou myslím reálné dvě cesty:
1. Zařídit, aby web umístění o úroveň níž v adresářové struktuře přežil. Pokud adresy generuje sama aplikace, dá se poměrně jednoduše přes nějakou konstantu zařídit, aby byly správně.
2. Zobrazovat klientovi jeho web přímo v kořeni. Jednoduchá varianta je po dobu testování prostě nasměrovat localhost na klientův web. Ale umím si představit i sofistikované řešení, třeba: V mod_rewrite jde přesměrovat i podle hodnoty cookie. Takže, všichni klienti se připojovali jen na IP adresu počítače. Tam by byl mod_rewrite, který všem bez určité cookie vrátí stránku „Zadejte přístupový kód“. Klient dostane přístupový kód, ten zadá na té stránce, která mu vyrobí cookie a přesměruje zase na kořen. Lidem s cookie by mod_rewrite přímo v kořeni podstrčil web odpovídající danému přístupovému kódu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0