Autor Zpráva
Nirtan25
Profil
Ahoj,
Mám vytvořený test (kvíz) pomocí inputů (radio) a po odeslání testu ukládám informace do databaze. Test kontroluje jestli je jedna z hodnot v databazi prázdná. A v případě, že není tak člověk už nemůže opakovat test a vypíše se mu, že byl dokončen. Jenomže po odeslání testu tam jakoby test zůstane a může jej člověk plnit znovu. A až po refreshnuti stranky ten test jakoby zmizne. Chci se zeptat jaké je nejbezpečnější řešení tohoto problému.

A ještě se chci zeptat jestli by se dalo udělat, že pokud by uživatel po 1 minutě test nedokončil tak by se odeslalo to co je a clovek nemohl dal pokracovat.
Nirtan25
Profil
A ještě bych se chtěl zeptat, jestli jde nějak udělat, že pokud nebudou všechny položky vyplněny nedovolí mu to odeslat... Ale nechci to delat pomoci JS. Děkuji :)
Bubák
Profil
http://www.zdrojak.cz/clanky/formulare-v-html5-a-nove-atributy/#required
V prohlížečích bez podpory tohoto atributu bude možné formulář odeslat.
Každopádně, uživatel to může nechtíc, nebo úmyslně, poslat cokoliv, já třeba mám v oblibě odesílat "pohlaví - ano" a koukám, jak se s tím aplikace popere.
Nirtan25
Profil
Bubák:
Děkuji tohle jsem hledal.
Ještě kdyby někdo věděl jak udělat předchozí 2 věci byl bych vděčný. :)
jenikkozak
Profil
Nirtan25:
Chci se zeptat jaké je nejbezpečnější řešení tohoto problému.
Zřejmě to máš špatně technicky provedeno. (Nevíme jak.) Zřejmě máš špatně nastavené větve podmínky nebo se spoléháš na hodnoty, které jsou k dispozici až později při běhu. Když tu tak vařím z vody, napadá mě, že by možným problémem mohl být i Nejčastější potíže s PHP (FAQ) » Rozdíl ve viditelnosti cookies při vytvoření javascriptem a PHP.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0