Autor Zpráva
cheli
Profil
Zdravim, mam nespocet souboru v kodovani utf8 a potreboval bych je dostat do windows1250 vcetne toho, aby to prekonvertovalo jejich obsah. V editoru, ktery pouzivam to jde tak udelat pro kazdy soubor zvlast. Pokud kodovani zmenim nadrazenemu adresari nebo projektu, tak se kodovani u souboru zmeni, ale obsah uz pak obsahuje znaky misto diakritiky.
Mate na to nejaky tip, jak to kodovani u soboru prekonvertovat?
Joker
Profil
cheli:
Dotaz na převod UTF8 na Windows 1250 tu padl před šesti lety a odpovědí byl odkaz na přehled programů, které by to měly umět.

Ale, jestli to dobře chápu: Ty soubory říkají že jsou UTF-8 a jsou UTF-8, takže diakritika v nich funguje. Je pak důvod je vůbec konvertovat?
Případně nebylo by naopak lepší konvertovat ty Windows 1250 soubory do UTF-8?
cheli
Profil
Joker:
Diky za tip. Zkusim ty prevodniky vyuzit.
Potrebuju to na w1250, protoze to bude pracovat s db, ktera obsahuje toto kodovani. Kodovani db by slo zmenit, ale pracuje s ni uz jeden system, kterej je zastaralej v tomto kodovani. To, co delam je napojeni mobilni verze na ten system.
Jan Tvrdík
Profil
cheli:
Kvůli tomu, ale nepotřebuješ mít celou aplikaci ve windows1250, ne? Nestačí při připojení říct databázi, že se s ní budeš bavit v UTF-8?
cheli
Profil
Jan Tvrdík:
To by bylo úplně nejlepší. Zatim se mi to ale moc nedaří. Celé je to vlastně takhle:
DB je v latin1 a obsahuje data w1250. Proto jsou v některých sloupcích hodnoty Kemp spoleèenskovìdních oborù. Tyto hodnoty se mi vypisujou při mysql_query("SET NAMES 'utf8'");, ale potřeboval bych je dostat do podoby jako to funguje na <meta charset="windows-1250">. Pokud bys mě nějak nasměroval, tak bych byl vděčný.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0