Autor Zpráva
klarv
Profil
Dobrý den,
chtěla bych poradit. Píšu blog o knihách a chtěla bych, aby mi někdo poradil jak udělat načítání průbehu čtení. Dám příklad mám knihu, která má 300 stran já jsem na straně 200, a tak chci abych mohla dát na blog, něco jako skládaný graf, že to bude vypadat, jakoby načítání, kolik toho zbývá do konce. Nějak jednoduše, pokud to jde v Excelu, tak jsem na to ani se strýčkem Googlem neuměla přijít. Chi jen, abych pak zadala nové číslo stran, kde jsem skončila a to načítání se posunulo ke konci. Neumím to líp vysvětlit.

Děkuji všem, kteří se mi budou snažit pomoc. Jsem téměř amatér, takže polopatě. :)
janbarasek
Profil
klarv:
Excelu nevím, ale když to chceš vkládat na blog, tak to také můžeš udělat úplně jednoduše pomocí HTML:

<div style="width: 800px; background-color:#B7B7B7;">
    <div style="width: 45%; height: 20px; background-color:#D24726; margi: 1px; text-align: center; color: white;">45%</div>
</div>

Barvy, velikosti a tak si už snad budeš umět změnit, psal jsem to narychlo. Důležitá je pro tebe tato pasáž: "width: 45%;", kde udáváš, jak velká část má být vybrána. Zvolil jsem procenta, ale dá se to také napsat takto pomocí pixelů: "width: 400px;".

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0