Autor Zpráva
Petrus23
Profil *
Potřebuji převést doménu na které běží Google Apps pod jiného registrátora. Zároveň se bude měnit i webhosting. Jak postupovat. Stačí znovu nastavit DNS a bude vše fungovat? Zůstanou ve schránkách e-maily včetně všech nastavení? Díky za pomoc.
Juandev
Profil
Petrus23:
Tak předpokládám, že Google Apps není v doméně, ale v obsahu webu, stejně jako e-maily ve schránkách a všechno nastavení.

Jak postupovat.
Tak otázka je jestli bude doména u stejné firmy jako hosting. Asi by to bylo jednoduší. Jak postupovat? Prostě vybrat firmu a přesunout to. Těžko se radí konkrétně, když nevíme co ten web obsahuje. Jestli je to prostá webová prezentace nemá nějaké CMS etc.

Stačí znovu nastavit DNS a bude vše fungovat?
V zásadě ano, ale propojení domény a webu neurčuje to jesti budou fungovat nějaké funkce. Pokud jsou tam nějaké "složité" funkce, bude potřeba je znovu zavést. Takhle obecně nevím jak poradit.

Zůstanou ve schránkách e-maily včetně všech nastavení?
No, to závisí na tom jak je ten web postaven. Pokud je to běžná prezentace, tak stačí přikopírovat složky, pokud je to nějaké CMS jako WordPress, Joomla apod., bude se to muse znovu nastavit. Ostatně i ty e-maily si budete muset nastavit.
Fisir
Profil
Reaguji na Juandeva:
Google Apps fungují tím stylem, že na ně nasměruješ MX záznamy, případně nějakou subdoménu. Je tedy irelevantní, jestli na webu běží nějaký CMS, protože web a Google Apps jsou odděleny. Web běží na webhostingu a Google Apps na serverech Googlu. Bude tedy stačit namířit A (případně odpovídající CNAME a AAAA) záznamy na nový webhosting a záznamy související s GApps ponechat tak, jak jsou. Přesun webu se zde (alespoň podle dotazu „Zůstanou ve schránkách e-maily včetně všech nastavení?“) neřeší.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: