Autor Zpráva
jiri40
Profil
Dobrý den,
prosím o radu, lámu si s tím hlavu 2 dny a nic nemůžu najít. Mám v nákupním košíku formulář (výběr druhu dopravy - např. Česká pošta, DPD atd.) , kde si uživatel volí z mnoha voleb jedinou pomocí radiobuttonů. Zároveň při nákupu nad 2000 Kč nabízím dopravu zdarma - pokud je nákup pod 2000 Kč, nelze na radiobutton kliknout (je "disabled"). Vše funguje, jak má, ovládá to javascript.
Problém nastane, když má uživatel hodnotu nákupu nad 2000 Kč, zvolí dopravu zdarma a pak si sníží nákup pod hodnotu 2000 Kč. Javascript to přepočítá, radiobutton zašedne, ale zůstane zaškrtlý s hodnotou "doprava zdarma".
Poradili byste mi, prosím, jak se toho zbavit (aby zaškrtlé pole skočilo např. na jinou volbu)?
Díky
Tori
Profil
jiri40:
Beru to spíš z pohledu uživatele - co kdybyste tam vůbec nedával další možnost dopravy zdarma, ale zařídil to v tom JavaScriptu? Pokud je cena pod 2000, připočítat cenu vybrané dopravy, pokud je rovna nebo vyšší tak nepřipočítávat a zobrazit info, že doprava je gratis. Dtto na serveru. Když si to představím, tak by mě to spíš pletlo, že teď si můžu vybrat dopravu zadarmo a teď už zas ne. Jestli se doprava zdarma týká jen některých dopravců, tak tím spíš.
jiri40
Profil
Díky za odpověď, to by nejspíš šlo. Ale mám to nastaveno tak, že dopravu zdarma nabízím pouze při volbě platby převodem na účet. Pokud chce někdo platit dobírkou, tak dopravu zdarma nenabízím a uživatel si musí vybrat z nabízených možností. Myslel jsem, jestli neexistuje nějaká jednoduchá finta (kterou bohužel neznám), jak ten radiobutton odškrtnout. Ale ještě jednou díky, zkusím se nad tím zamyslet, jestli by to nešlo nějak překopat.
_es
Profil
jiri40:
„Zaškrtnutie“ sa nastavuje vlastnosťou checked.
jiri40
Profil
To je mi jasné, "checked" funguje při prvním vstupu do nákupního košíku. Při přepočítání nákupního košíku však zaškrtlé pole zůstává tam, kde bylo předtím - na to už vlastnost checked nefunguje.
Str4wberry
Profil
Co nefunguje? Živá ukázka
jiri40
Profil
Chtěl bych používat následující koncept freeware nákupního košíku. Své stránky zatím jen ladím a nemám je nikde nahrané, tak posílám odkaz na stránky, odkud čerpám. Je třeba vložit cokoli do košíku, pak do něj přejít a zvolit jako druh dopravy "Domestic - USA First Class (max. 13 oz)" a poté updatnout košík s tím, že se nejdřív změní množství zboží např. na 10 ks.
Všimnete-li si, volba zešedne, ale zůstává zaškrtnuta a můžete s ní pokračovat dále k dalšímu kroku. A právě toto bych chtěl odstranit, rád bych, když je volba nedostupná, aby se políčko "odškrtlo" (přesunulo se jinam). Tuším, že to mohlo jít přes js příkaz document.getElementById('').checked... Bohužel jsem js amatér.
Díky za jakýkoliv tip.
Odkaz: http://www.kamya.com/necklace5.html
jiri40
Profil
Tak jsem na to víceméně náhodou přišel, jde to ovládat pres atribut "value". Díky zúčastněným za rady.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0