Autor Zpráva
user243
Profil
Ahoj,
Shadowbox používá typ přehrávače html, který vloží do stránky <div> (zjednodušeně), do kterého vypíše obsah nějaké proměnné z javascriptu (html kód), například přihlašovací formulář; nebo přehrávač iframe, který do stránky vloží <iframe>, kde se načte obsah nějaké stránky;
výhoda přehrávače typu html je ta, že se obsah zobrazí relativně hned, není potřeba nějaká další stránka, ani stylopis; nevýhoda je zvětšení souboru s javascriptem;
u typu iframe odpadá nabalení js html kódem, ale je potřeba udělat další stránku, které může chvíli trvat se načíst, obsah nějak nastylovat (například napsat znovu ty samé třídy) a nějaký script pro validaci;

z mého pohledu mi přijde lepší použít html přehrávač kvůli rychlosti, méně požadavků a celkově myslím i menší velikosti přenášených dat;
chtěl bych toto řešení použít pro registraci, správu profilu, popřípadě k zobrazení jiných věcí; ale zajímalo by mě, kde je hranice, jak moc ještě js nabalovat? odpovědi typu: co nejméně, vůbec, ... mi opravdu neporadí; nejvíc by mi pomohlo přirovnáním k něčemu co ano, a co už opravdu ne nebo rovnou konkrétní číslo;
děkuji.
user243
Profil
Nakonec jsem se rozhodl tahat případné větší části ajaxem.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0