Autor Zpráva
Duchaplny
Profil
Zdravím,

pri snahe odoslať mail mi nikdy nič neodošle (na servery áno, localhost nie a chybu nevypíše žiadnu), a pri uploadovaní súborov a uložení do zložky, ktoré na servery taktiež normálne prebehne, na localhoste vypisuje chybu: "failed to open stream: No such file or directory".. zložku som vytvoril rovnakým spôsobom ako na servery, kde všetko funguje, ale na localhoste to proste nechce ísť.. skúšal som tiež absolútnu cestu k zložke, ale ani to nepomohlo..

Chcel by som teda poprosiť o radu s tými mailami a hlavne s tým uploadom súborov.. scripty fungujú, takže to musí byť v nejakom nastavení.. čo sa týka tých mailov, tak som skúšal "TestMailServerTool" a cez ten mi tie maily posielalo, ale priamo napr. na gmail abo centrum mi nikdy nič neodošle, a rád by som to riešil priamo cez localhost bez pod. externých programov, ak je to možné..

Momentálne nastavenie mailov je:
[mail function]
SMTP = localhost
smtp_port = 25

Ten upload súborov neviem kde v nastaveniach hľadať..
Davex
Profil
Pokud chceš plnohodnotně odesílat e-mail ze svého počítače pomocí PHP, tak je ještě potřeba nějaký program, který bude umět e-maily od PHP převzít a poslat dál nebo použít SMTP server poskytovatele internetového připojení, pokud nevyžaduje autorizaci.

Viz také

Nefunčné odosielanie mailov - Vertrigo
test emailu na localhostu
Duchaplny
Profil
Davex
Ahá, vďaka rozumiem.. budem teda používať ten "TestMailServerTool".. ide len o to, aby som mal istotu, že ten script funguje a nemusel to zakaždým nahrávať na server pre overenie, keď v ňom niečo upravím..

a ten upload som už rozbehol.. bolo nutné nastaviť cestu z východzej zložky, t.j. absolútnu cestu OD zložky, kde je umiestnený index.php, a nie len zadať zložku (relatívna cesta), kde je umiestnený php súbor so scriptom..

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0