Autor Zpráva
epvcr
Profil *
Dobrý den, v minulosti jsem si registroval doménu www.eroticke-privaty-v-cr.cz
Je celkem složitá, tehdy se to vybíralo kvůli klíčovému spojení v URL adrese.

Před pár týdny jsem si zaregistroval novou intuitivnější doménu a zvažuju, že obsah přesunu. Momentálně je návštěvnost závislá na Google a Seznam. Celkem se bojím propadů návštěvnosti. Starou doménu mám asi 3,5 roku, novou doménu mám měsíc.


Přesměrovat doménu pomoví 301 nebo nějak jinak?


Jak to vidíte? Jaký názor máte na takovouto změnu a jaké dopady to může mít?
Díky za info
Plaváček
Profil
epvcr:

Přesměrovat pomocí 301 je jediné správné řešení. Dočasný propad pozic minimálně na Seznamu je nevyhnutelný.
epvcr
Profil *
Plaváček:
V aktuální doméně, viz výše, je slovní spojení "erotické priváty". Na toto slovn spojení (+ kombinace s okresními městy) jsem většinou hodně vepředu (na Seznamu). Co se stane, když v nové doméně to slovní spojení nebude. Řekněmě, že tam nebude žádní takové slovní spojení (bude tam např. sex123.cz). Co se stane po pár měsících, jakmile propady ustanou? Budu na Seznamu opět na horních pozicích u daného slovního spojení (erotické priváty + město)? Obsah stránek (metatagy i obsahová část) měnit nehodlám).
Zjednotušeně... jakou váhu má název domény pro hledání daného klíčového slova?
Plaváček
Profil
epvcr:

Budu na Seznamu opět na horních pozicích u daného slovního spojení (erotické priváty + město)?

Těžko říct.

jakou váhu má název domény pro hledání daného klíčového slova

Prakticky nulovou. Ale někdy velkou, přijde na to. :)

Na některé otázky prostě nelze odpovědět. Platí ale obecné pravidlo - změna URL je vždycky riziko a z pohledu vyhledávače docela harakiri. Nejspíš bych podobnou změnu hodně dlouho zvažoval a provedl bych ji pouze v případě, že kratší doména bude mít nějaký opravdu zásadní přínos pro návštěvníky.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0