Autor Zpráva
rotorod
Profil *
dobrý den
chci se zeptat, zdali někdo někdy z vás již vytvářel někdy něco jako rodokmen na www stránky? mám cca 60 lidi v 4 generacích, ale další přibývají a i 5 generace je na spadnutí. Chci tento rodokmen pravidelně aktualizovat (doplňovat) - tak cca 1x za 1rok.
Nevím jestli tohle něco také existuje, nebo lze něco také vytvořit, ale aby šlo to doplňovat?

jelikož nás je hodně, nabízí se pouze format na výšku, a mě se osobně líbí něco jako tento rodokmen

dalo by se něco také vymyslet s možností jednoduché editace? není náhodou již něco free vytvořené?

děkuji vám za rady a pomoc
janbarasek
Profil
rotorod:
Co to řešit podobně jako TimeLine na Facebooku?

Seřadit osoby podle datumu narození od nejstarší pod nejmladší, vypsat je pod sebe a pak jen propojit čárou? Podobně jako se vypisují soubory v CMD po příkazu tree. Bylo by to jednoduché jak na údržbu, tak přehledné na čtení i když to bude opravdu dlouhé.
okolojsoucí
Profil
http://www.pedigreepoint.com/
http://www.familytreephp.com/
juriad
Profil
Můžeš to zapisovat třeba ve formátu Dot a generovat po každé úpravě nový obrázek.
Formát je to jednoduchý, přehledný a upravitelný v texťáku.
http://stackoverflow.com/questions/2271704/family-tree-layout-with-dot-graphviz

Nebo použij jeden z bambiliony k tomu určených software. Mám zkušenosti s Gramps.
janbarasek
Profil
juriad:
generovat po každé úpravě nový obrázek
To se mi moc nelíbí. Co na to roboti? Co na to uživatel, když bude chtít kousek překopírovat nebo hodit odkaz na kotvu nějakého člověka? Mělo by to být jako prostý text, který lze jednoznačně označit. Výhody jsou myslím zřejmé.
juriad
Profil
janbarasek:
Otázkou je, zda není důležitý jen obrázek. Zabránění indexování může být vhodné vzhledem k osobním údajům. (Pamatuješ si ještě na „bezpečnostní“ otázky na jméno matky za svobodna?)

Osobně bych rodokmen prohledávatelně na web nedával. Obrázek mi příliš nevadí, neboť na něj natrefí jen lidí, kteří o něm budou vědět.
Pokud chce rotorod mít databázi osob v příbuzenském stavu, měl by asi použít nějaký vhodný program na udržování těchto informací.
Sdílení změn (jednou za rok) může vyřešit nabídnutím celé „databáze“ ke stažení.

Když rotorod říká, že jich je hodně, nechtěl by něco dynamického, kdy si uživatel může rodokmen proklikávat?

Potřebovali bychom tedy vědět hlavně, proč chce dávat rodokmen na web a kdo si ho bude prohlížet.
janbarasek
Profil
juriad:
Když už je jednou něco na webu, tak to v bezpečí není, i když to vložíš do obrázků. Když se k tomu bude chtít někdo dostat, tak se k tomu stejně dostane a v nejhorším případě ty údaje přepíše ručně.

Já osobně bych to generoval jako HTML, aby to šlo zobrazit v prohlížeči na různých šířkách, bylo to datově jednoduché, poradilo si s tím i mobilní zařízení a šlo to snadno updatovat.

Jednotlivé generace/vrstvy by šly řešit odsazením a vypsáním jednotlivých lidí pod sebe nebo spojením čarou. Pokud je to dlouhý seznam lidí, tak je fain jejich výpis provádět pod sebe, kvůli hubeným monitorům, co nerady rolují do stran (třeba mobil, je to pak hrozně nepřehledné a uživatel neví, kde je), ale spíše nahoru a dolů.
Amunak
Profil
janbarasek:
Když se k tomu bude chtít někdo dostat, tak se k tomu stejně dostane a v nejhorším případě ty údaje přepíše ručně.
Je rozdíl napsat do Googlu „Jan Barášek“ a najít celý tvůj rodokmen, bratry, sestry, děti, vnoučata, rodiče a prarodiče, a jen osobní stránku. Dokud Google nebude skenovat všechny obrázky přes OCR, na takový rodokmen by narazil skutečně jen náhodný kolemjdoucí, a musel by vyloženě chtít škodit a třeba obrázek znovu publikovat s výpisem jmen, co na něm jsou, aby se to dalo snadno dohledat.
juriad
Profil
Zrovna u janabaraska lze snadno zjistit bydliště a prarodiče. Vše z veřejných údajů. Jeho zdejší profil, whois, Google Plus, katastr nemovistostí.
rotorod
Profil *
mame rodinu co se schazime jednou za nejaky cas schazime na par dnu ....... chceme si z akci davat fotky na web a rovnez rodokmen. Tam by byly pouze jmena a prijmeni, nic vic. Jak sem psal chci to pod sebou a do stran minimalne, jelikoz tech generaci pribejva. To co sem dal jako ukazku v prvnim postu tak takhle nejak by se mi to libilo, otazka je jesi tohle jde udelat v html, aby slo pak lehce editovat a pridavat jmena a ty jmena by se radily tam kde maji.....
ty odkazy co jste mi tu dali tak nevim....neumim anglicky.....takze v tom nepochodim......bud neco v cz nejaky soft a to pak by slo nejak ulozit a pod iframe zobrazovat na www......nebo fakt nevim jak by to slo
jefitto44
Profil
http://www.myheritage.sk/
Kubo2
Profil
Reagujem na rotoroda:
S týmto mám trocha dávnejšie skúsenosti, okrem iného aj zaujímavo spracovaný.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0