Autor Zpráva
ElLobo
Profil
Dobry den, mam router ASL-26555 a chtel bych na nem zridil lokalni socialni sit. Vsechno uz funguje, router jsem nastavil na 192.168.1.199 a muj PC (server) na 192.168.1.1. V configuraci XAMPPu jsem nastavil, ze posloucha na 192.168.1.1, otevrel jsem port 80 na routeru, takze kdyz zadam 192.168.1.1 tak se mi moje sit zobrazi. Prusvih je v tom, ze kdo nevi, ze stranky jsou na 192.168.1.1., se na ne NEDOSTANE. Router ma vychozi stranku, (HomeStation), na kterou hodi pokazde, kdyz nekdo zada nejakou adresu, ktera neni k disposici.
Toto bych chtel obejit tim, ze jako primarni DNS server na routeru zadam 162.168.1.1 (index.php musi nejak rozlisit, zda se jedna o HTTP dotaz, nebo notaz na DNS. Proto bych chtel vedet, jak odesila klient dotaz na DNS server (je to treba ?URL=NapsanaAdresa.cz) a jak mu DNS server odpovi, abych to mohl v index.php nasimulovat (ze mu proste rekne, ze jakakoliv stranka, co nemuze najit, je na 192.168.1.1 (tedy vyskoci moje socialni sit). Dekuji moc.
PS: Omlouvam se, ze nepouzivam ceskou diakritiku, muj PC je Spanel a i kdyz si nastavim ceskou klavesnici, znaky se mi na klavesach nezmeni.
Keeehi
Profil
DNS běží na portu 53 -> k index.php se to vůbec nedostane, jelikož ti ten apache poslouchá na portu 80. Takže budeš muset rozjet ještě DNS server. S tím nemám zkušenosti, ale podle rychlého zběžného průzkumu jesou ostatní nadšení z posadis.sourceforge.net
ElLobo
Profil
Parada, jen dost slozita konfigurace. Ja potrebuju, ay to vracelo, ze vsechno, co neni na 192.168. atd je na 192.168.1.1. Takze jsem si s tim stejne neporadil. Kazdopadne diky.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0