Autor Zpráva
pharaon.jh
Profil
hledám nějakou jednoduchou návštěvní knihu, přes blueboard mi to nějak začalo blbnou ta kniha, zobrazovala se úplně jinak, žádné nastavení jsem tam nedával a najednou se to samo restartovalo, takže hledám nějakou jednoduchou návštěvní knihu, třeba i s databází i když to asi jedině tak
Kubo2
Profil
pharaon.jh:
hledám nějakou jednoduchou návštěvní knihu
A chceš to ťahať z cudzieho servera alebo si to dať priamo na vlastný?
pharaon.jh
Profil
vlastní bych tam zkusil
Kubo2
Profil
pharaon.jh:
Dobre. Ovládaš nejaký serverový jazyk, v ktorom by sa to s najväčšou pravdepodobnosťou dalo naprogramovať?
pharaon.jh
Profil
no stránky mi běží v php s jedinou funkcí include, ale jinak ovládám html, kdyžtak na mi web běží webzdarma, může to být i v mysql
Kubo2
Profil
pharaon.jh:
ovládám html
V HTML samotnom to nepôjde. Keď tak v PHP, ale potrebuješ akú-takú znalosť práce ako so súbormi, tak s MySQL (podľa toho, čo z toho preferuješ, návštevná kniha pôjde spraviť v spolupráci či so súbormi alebo s DB).
So súbormi je to IMHO jednoduchšia varianta. Inšpiruj sa napríklad na JPW úvode do PHP, článok Práca so súbormi. Pre ukladanie komentárov pôjde s výhodou využiť formát CSV (Comma-Separated Values).
pharaon.jh
Profil
no tak nemám moc na výběr, ale v tom php se moc nevyznám, asi budu hledat někde kde mi to vygeneruje zdarma
Kubo2
Profil
pharaon.jh:
v tom php se moc nevyznám, asi budu hledat někde kde mi to vygeneruje zdarma
Čo keby si si to skúsil prečítať, pozorne, potom ešte raz, zamyslieť sa nad tým, otvoriť editor, skúsiť niečo spichnúť a v prípade problémov či neodhaliteľných chýb v kóde sa sem vrátil? My ti s radosťou poradíme, ale musíš prejaviť aspoň minimálne množstvo vlastnej snahy, hádam si si nemyslel, že sem prídeš, napíšeš a zadarmo, len tak za dobré slovo ti to tu niekto napíše?
pharaon.jh
Profil
teď jsem to tam zkusil dát všechny kody co jsou na tý stránce a nefungují, zobrazilo se mi jenom první řádek a pod tím druhý řádek, žádná kniha se nezobrazila
lionel messi
Profil
[#9] pharaon.jh
Ktoré kódy? Na stránke, kt. odkázal [#6] Kubo2? To nie je návod na knihu návštev, ale len na absolútne základy práce so súbormi.
Kubo2
Profil
pharaon.jh:
To nie je návod na knihu návštev, ale len na absolútne základy práce so súbormi.
Presne ako hovorí lionel messi. Poslal som ťa na tú stránku s vierou, že si ju prečítaš poriadne, nie vyhľadáš kódy, ktoré skopíruješ. Bez toho, aby si minimálne pochopil základy práce so súbormi, ti kniha návštev naprogramovať rozhodne nepôjde, includista*.

* Termín includista nebol mierený ako urážka voči tvojej osobe, iba som tým naznačil, že sa mi zdáš byť typom človeka, ktorý si chce vytvoriť web, začne sa učiť PHP, skončí u direktívy/príkazu include a je lenivý sa naučiť čokoľvek naviac, keď si chce doprogramovať ťažšie veci (nie, radšej to spravte za mňa). Ďakujem za pochopenie.
Marschmallow
Profil
pharaon.jh:
Jako další možnost jsou tu hotová řešení. Já bych zkusil třeba toto: www.php.jonweb.cz/skripty/guestbook/. Zkus prozkoumat jak to všechno funguje a pak i něco sám zaexperimentovat :)

Náhodou je docela zábava zjistit jak něco funguje a pak si to přeměnit ve své.
pharaon.jh
Profil
mám to staženo, vloženo na serveru, vyplněný podle návodu jak tam je a nefunguje instalace, ani web, píše mi to nepodařilo se připojit k serveru


teď už to mám nainstalovaný, když si dám na odkaz administrace tak píše chybu serveru, mysql mám aktivovaný
peta
Profil
http://peter-mlich.wz.cz/web/php/pr/ppbook6.php
Mozna by bylo lepsi ale pouzit csv format.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0