Autor Zpráva
Chatík
Zdravím,
prosím poraďte mi jaky server si nainstalovat na windows 7.

Dříve jsem neměl problémy s EasyPHP.
Nyní s ním mám problém stále mi hlásí na webu "Database not selected" ikdyž jinak stejný web na ostrém hostingu šlape normálně bez problémů.
Pak jsem zkoušel wampserver a ten mi zase hlásí You don't have permission to access.

Co by jste mi doporučily jako další řešení, případně jak vyřešit problém s EasyPHP protože jsem na něj už trochu navyklí.
Děkuji za radu.
Marschmallow
Chatík:
Já jsem velmi spokojen s Uniform Server. Používám ho už druhým rokem a zatím jsem nezaznamenal žádné problémy. Vše funguje jak má :)
clousseau
VERTRIGO je taky good, mam to na sedmickach, ale jsem amater, tak nevim, jestli ti bude vyhovovat
aDAm
Já už léta používám wampa a spokojenost.
Chatík
Marschmallow
Děkuji vyzkouším, ještě stále se snažím rozběhat znovu to EasyPHP.

aDAm:
Wampserver jsem už zkoušel ale stále hlásí chybu při načtení webu na localu "You don't have permission to access"

Nicméně Vám děkuji všem za odpovědi
Chatík
Tak jsem vyzkoušel EasyPHP, Uniform Server a stále stejná chyba s připojením k databázi.
Rfilip
A máš v MySQL vytvořenou správně nazvanou databázi s potřebnými tabulkami a hlavně s vytvořeným účtem s správným jménem a heslem?
To mi zdá jako pravděpodobnější příčina když ti takto nechodí více serveru.
A navíc nějaká tvoje vlastní error hláška"Database not selected", je tak trochu k ničemu neříká nic o příčině.
Chatík
Tak už jsem to vyřešil a to tímto:
<?php   
$server = "127.0.0.1"; // jméno serveru
$login = "root"; // přihlašovací jméno
$heslo = "***"; // heslo
$databaze = "country"; // název databáze
MySQL_Connect($server, $login, $heslo) or die("Nepodařilo se připojit k databázi"); // připojení k databázi
MySQL_Select_DB($databaze) or die("Nepodařilo se otevřít databázi"); // výběr databáze  

?> 

Původně jsem to měl takto, a stačilo to k chybě.

<?   
$server = "127.0.0.1"; // jméno serveru
$login = "root"; // přihlašovací jméno
$heslo = "***"; // heslo
$databaze = "country"; // název databáze
MySQL_Connect($server, $login, $heslo) or die("Nepodařilo se připojit k databázi"); // připojení k databázi
MySQL_Select_DB($databaze) or die("Nepodařilo se otevřít databázi"); // výběr databáze  

?> 
aDAm
no nevím zda jsem slepý ale rozdíl tam nevidím, pokud se tedy nezměnilo heslo, nicméně tebou uváděný problém nemá nic společného se serverem ale s tím jak se k dané službě připojuješ.

PS: mysql_* funkce bych rozhodně již nepoužíval, můžeš narazit na problém že ti to na veřejném hostingu nepojede.
Fisir
Reaguji na aDAma:
že ti to na veřejném hostingu nepojede
To zatím není pravda, budou se pouze vyhazovat varování o tom, že je funkce označena jako deprecated. Nicméně výhledově se to stane pravdou. Chatíku, použij raději mysqli.
Chatík
Změna tam je a to v <?php a v tom nefunkčním připojení bylo jen <?
aDAm
Chatík:
No tak tos neměl na serveru povoleny "short open tags" zřejmě se snažíš používat stoletý php kód.

Fisir:
mno máš pravdu od 5.5.x je to zatím deprecated a bude odstraněno v budoucnu.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: