Autor Zpráva
snazimse
Zdravím všechny,
mám text area normálně na poznámky.A mám tam text viz:kod:Zde pište... atd.A teď to mám nastavené,že když kliknu do text area text zmizí,to mi vyhovuje,ale potřeboval bych,ale když kliknu bokem,text už se tam neobjeví,potřeboval bych,aby se tam objevoval,když vykliknu vedle textarea,aby se zpátky objevil,jako na začátku.Jak je to možné zařídit? Zřejme to asi nepůjde asi jen pře html,možná javascript,jquery?

Má někdo řešení pro tohle?.Děkuji všem převelice

<textarea  name="poznamka"style="margin: 2px; width: 600px; height: 150px; value"" onmousedown="this.value=''">Zde pište poznámky</textarea>
jenikkozak
<textarea  name="poznamka" style="margin: 2px; width: 600px; height: 150px" onfocus="if(this.value=='Zde pište poznámky'){this.value=''}" onblur="if(this.value==''){this.value='Zde pište poznámky'}">Zde pište poznámky</textarea>
snazimse
Ok funguje,díky moc
Chamurappi
Reaguji na jenikkozaka:
Už aspoň osmkrát jsem tu vyprávěl, že existuje vlastnost defaultValue, a stejně se tu pokaždé objeví nejprve rada bez ní :-)
jenikkozak
Jo, vidíš, snazisse, abys nemusel jako já hloupě opakovat znění výchozího textu, použiješ defaultValue:
<textarea name="poznamka" style="margin: 2px; width: 600px; height: 150px" onfocus="if(this.value==this.defaultValue) this.value=''" onblur="if(this.value=='') this.value=this.defaultValue">Zde pište poznámky</textarea>
snazimse
Jasně chápu,možná to vypadá blbě,ale mě šlo o funkčnost,čistě.Díky všem
Bubák
snazimse:
Funkčnost obou kódů je stejná, ale novější kód [#5] je se snadněji upravuje a udržuje.
snazimse
Ok,ještě mám akorád problém s tím,že to potřebuju vypsat v echu,a hází mi to syntax error,asi tam bude nějaká jiná úprava.
Ale klasicky text area bez defaultValue,vypisuje v pořádku.Jak to hodit do echo ("<textarea name="poznamka" style="margin: 2px; width: 600px; height: 150px" onfocus="if(this.value==this.defaultValue) this.value=''" onblur="if(this.value=='') this.value=this.defaultValue">Zde pište poznámky</textarea>"); nefunguje, ani s jednoduchyma uvozovkama, jako standartni html? Jak se to upravuje to echa? Děkuji
jenikkozak
Způsobů zápisu je více. Jedním z nich je escapování, kdy se před uvozovku uvnitř řetězce použije znak zpětného lomítka. Tím tato uvozovka ztratí svůj původní význam - ukončení řetězce.

echo "<textarea name=\"poznamka\" style=\"margin: 2px; width: 600px; height: 150px\" onfocus=\"if(this.value==this.defaultValue) this.value=''\" onblur=\"if(this.value=='') this.value=this.defaultValue\">Zde pište poznámky</textarea>";
snazimse
Super,funguje,a proč se musí použít to escapování,že by tako jako nepřečetl s klas.zápisem? Děkuji mnohokrát
jenikkozak
PHP by si jinak myslelo, že hned za druhou uvozovkou řetězec končí, a divilo by se, co je to dál za nesmysl. Viz základy syntaxe.
snazimse
Ok,díky moc jste mi pomohl.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: