Autor Zpráva
Milan1236000
Profil
Zdar, dal jsem na stránku DIV, který jsem ve stylech pozicoval relativně a chtěl jsem mít DIV velký tak, aby začínal tam, kam jsem ho pozicoval a končil na konci stránky (vpravo i dole), ale když jsem ve stylech šířku a výšku nastavil na 100% tak přesahuje o tolik, o kolik jsem ten div pozicoval.
Jak mám nastavit, aby vždycky DIV koncil na konci stránky?
juriad
Profil
Nechceš ho pozicovat relativně. V takovém případě neexistuje řešení, protože relativní pozicování není určené k rozmísťování prvků.
Dodej odkaz na stránku, kde se chyba projevuje. Snad něco vymyslíme.
Milan1236000
Profil
Ty stránky ještě nemám hotové, je to jen konstrukční práce. Tohle je jen úvodní stránka, ale ty ostatní jsou napsány stejným způsobem. Ty obrázky budou ve finální podobě dost optimalizované, takže prosím žádnou kritiku. Tady je odkaz.

Edit: Tak jsem se trochu spletl, ten DIV je pozicovaný absolutně.
Milan1236000
Profil
Takže by to nijak jinak udělat nešlo, aby to končilo na konci stránky a dál to nešlo?
janbarasek
Profil
Milan1236000:
Možná by to mohlo jít tak, že celá stránka bude v DIVu o velikosti 100% x 100% a pak by se další zanořený DIV zobrazil krásně přes celý prostor a nebude přečuhovat ven. Použij známé hackování:
<body style="width:100%; height:100%;">
Milan1236000
Profil
janbarasek:
Zdá se to jako dobrý nápad, ale ten druhý vnořený DIV je nastaven ve stylech na 100% šířka a výška a je pozicovaný, takže pořád to nejde kvůli té pozici, a tu tam potřebuju. Jako případný konečný řešení bych mohl z vnořeného DIVu dát pryč těch 100% z výšky a šířky, aby byl jen tam, kde je text. No nevadí, zatím díky.
Chamurappi
Profil
Reaguji na janbaraska:
Použij známé hackování
Nastavení 100% šířky je známé nějakými blahodárnými účinky?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0