Autor Zpráva
Peťas18
Profil
Dobrý den,
už několikátý den řeším, jak sjednotit ve všech prohlížečích menu, psané pomocí odkazů, které jsou přesně pozicovány do celkového rámečku.
Už jsem vyzkoušel snad vše, ale nejsem stavu to dát do kupy. Ve FF a Chromu není problém, ty se chovají, jak by měli. IE 8 je taky ok, ale IE 9 a 10 font odkazů vykreslují o pár pixelů širší a tím pádem je menu rozhozené. Podotýkám, že používám striktní doctype.....bez výsledku. Už uvažuji i použití scriptu na zjištění IE 9 a 10 a podstrčení speciální class pro něj... Ale vím, že to není čisté řešení (a upřímně, nedaří se mně to ani v tom JS naprogramovat, jak uvidíte v kódu... :)
Můžete mi s tím pomoci? Děkuji předem.
předmětný web je: www.atelier-ad.cz
jenikkozak
Profil
Nespoléhej na to, že uživatel používá konkrétní písmo o konkrétní velikosti. Web by měl být vystavěn tak, aby byl vůči změnám písma imunní. I při malé změně písma se ti stávající web rozpadne.
_es
Profil
Peťas18:
Navyše, mnohé prehliadače umožňujú meniť veľkosť nie len celej stránky, ale aj len texty na nej.
Peťas18
Profil
Dobře, a tak co radíte? Je fakt, že mám u těch odkazů specifikovaný font na Arial.. Čili nechat font bez specifikace? Jenže jak potom docílit alespoň trochu kýženého vzhledu?
_es
Profil
Peťas18:
Dobře, a tak co radíte?
Spraviť stránku tak, aby sa pri zmene veľkosti písma „nerozpadla“.

Čili nechat font bez specifikace?
Nejde o použitý font, ale o veľkosť písma.
Peťas18
Profil
Ok, už jsem zkusil všechny možné zadání velikostí, CO je tedy správně?
jenikkozak
Profil
Správné je vytvořit prvky na stránce tak, aby nevadilo, když se písmo zobrazí trochu jinak, než si autor vysnil. Je možné použít na udávání rozměrů jednotky, do kterých se velikost písma promítá (např. em místo pixelů), nebo prvkům nenastavovat pevné rozměry, aby se mohly jinak velkému písmu přizpůsobit.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0