Autor Zpráva
hrabosh
Profil
Dobrý den, s php a js nemám vcelku žádnou zkušenost, proto se obracím na toto fórum s prosbou o radu,popř. nakódování.
Na jedné stránce mám ve formuláři select s výběrem a po odeslání mě to přesměruje na další stránku, kde bych potřeboval udělat vypsání zvolených hodnot ze select. To mám udělané pomocí $_POST, ale pak bych tam potřeboval vložit i celkovou, konečnou cenu a s tím už mám problém. Každá možnost ze select má nějakou svou cenu + je nějaká základní cena.
Příklad: $zakladni_cena = 2800; takže základní cena je 2800 a k tomu bych potřeboval podle zvolené možnost přičíst danou hodnotu do $cena = $zakladni_cena + ??
Děkuju za každou radu. Ještě přikládám kód.

P.S Pokud si myslíte, že v JS by to šlo líp tak klidně, ale hlavně potřebuji to nějak udělat.



  <?php
$skla = $_POST ['skla'];
$nosniky = $_POST ['nosniky'];
$kusu = $_POST ['kusu']; 


$zakladni_cena = 2800;
$cena = ($zakladni_cena +) * $kusu; 

       ?> 

    <label for="model">Model:</label>
    <input class="form" type="text" name="model" id="form" value= /> 
    
    <label for="skla">Skla:</label>
    <input class="form" type="email" name="skla" id="form" value=<?=htmlentities($_POST["skla"]) ?> disabled />

    <label for="nosniky">Nosníky:</label>
    <input class="form" type="text" name="nosniky" id="form" value=<?=htmlentities($_POST["nosniky"]) ?> disabled />
    
    
    <label for="barvy">Barevná kombinace:</label>
    <input class="form" type="text" name="barvy" id="form" value=<?=htmlentities($_POST["barvy"]) ?> disabled />
    
    <label for="kusu">Kusů:</label>
    <input class="form" type="text" name="kusu" id="kusu" value=<?=htmlentities($_POST["kusu"]) ?> disabled />
    
    <label for="cena">Cena:</label>
    <input class="form" type="text" name="cena" id="form" value="<? echo $cena ?> Kč" disabled />   
Taps
Profil
hrabosh:
nějak takto odeslaná cena se pronásobí počet kusů a přičte se základní cena
$skla = $_POST ['skla'];
$nosniky = $_POST ['nosniky'];
$kusu = $_POST ['kusu']; 
$cenaf= $_POST['cena']
 
 
$zakladni_cena = 2800;
$cena = $zakladni_cena +  ($cenaf * $kusu);

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0