Autor Zpráva
Prezz
Profil *
Ahoj,
potřeboval bych "mudlům" co nejednodušeji a co nejstručněji vysvětlit, co je to engine a k čemu je to dobrý. (zase to nemusí být úplně od základů, má prezentace má směřovat do řad odborné veřejnosti)
Zkoušel jsem to metaforou k integrovaným obvodů, ale to bylo zdlouhavý a složitý, zároveň bych to rád popsal nějak obecně, bez nutnosti to vysvětlovat třeba na konkrétní hře nebo programu.

Jak to vysvětlujete vy?
Pokud máte někdo nějakej nápad, jak by to šlo, budu vám vděčný :)
okolojsoucí
Profil
Na wikipedii je toho málo?
Fisir
Profil
Reaguji na okolojsoucího:
On pravděpodobně myslel nějaký herní engine.
okolojsoucí
Profil
Fisir:
A proč by se měl zde ptát na herní engine, když tato stránka směřuje k tvorbě webů. Ale pokud je to pravda, tak může využít následující fórum: http://www.gamedev.net/index
Fisir
Profil
Reaguji na okolojsoucího:
A ještě méně pravděpodobné je, že by se ptal na motor. („na konkrétní hře nebo programu“)
Prezz
Profil *
okolojsoucí:
Cílem mé práce je vytvořit engine pro práci s izometrickým prostředím v rámci elementu Canvas (HTML5, JavaScript),
Fisir:
Tam jsem samozřejmě koukal, ale ten popis se mi pro účely prezentace nelíbí (spousta konkrétních příkladů a neužitečných informací), tudíž píšu sem o nějaké rady z praxe :)
juriad
Profil
Ohraničený kus programu, který je zaměřený na jedinou činnost (například vykreslování, výpočet kolizí atp.). Je navržen tak, aby byl dostatečně obecný a snadno použitelný v dalších obdobných programech s minimálními úpravami.
Amunak
Profil
juriad:
Akorátže ta jedna činnost může zahrnovat všechno dohromady od vykreslování 3D prostoru, terénu, objektů (geometrie obecně) a všeho co s tím souvisí až po přenášení stavů entit (hráčů, vozidel, ...) po síti, skriptování toho všeho a podobně. Uvažovat o tom jako "ohraničeném kusu programu" mi přijde trochu zvláštní. A proto je taky tak těžké to popsat :-)
Joker
Profil
okolojsoucí:
Na wikipedii je toho málo?
Špatný „engine“, spíš by to měl být tenhle.

A proč by se měl zde ptát na herní engine, když tato stránka směřuje k tvorbě webů.
Což ovšem není ani důvod, aby se tu ptal na motory (navíc v češtině se slovo „engine“ používá jen pro softwarový engine, pro motor se používá slovo motor).

Prezz:
Ve zmíněném Wiki-odkazu se píše, že termín „engine“ se používá právě pro „mudly“ k označení toho, čemu by programátoři mezi sebou řekli knihovna, SDK, platforma či objekt.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0