Autor Zpráva
ChozeeGFX
Profil
Zdravím rád bych se na něco zeptal ohledně webových stránek..
Dělám CSS3 A HTML5 a zajímalo by mě jak udělat např to že si udělám webovky a kdybych na ně chtěl vkládat články nebo např videa atd... jak to udělám aniž bych se nemusel hrabat v kódu ? Jde to nějak ? Děkuji za odpověd

Moderátor Petr ZZZ: Titulek „Webové Stránky“ nevystihoval podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
janbarasek
Profil
ChozeeGFX:
Jde, říká se tomu redakční systém.

Hodně jich je zadarmo (třeba WordPress), ty lepší jsou placené. Nebo si můžeš naprogramovat vlastní, ale to je hodně složité.
ChozeeGFX
Profil
Super díky moc. :)
Bubák
Profil
janbarasek:
Jde, říká se tomu redakční systém.
>
Hodně jich je zadarmo (třeba WordPress), ty lepší jsou placené.

ChozeeGFX:
Já mám za to, že redakční systém zdarma ti bude vyhovovat, ze "svaté trojice" Joomla, Drupal, WordPress ti doporučuji vybrat si ten, který ti nejlépe sedne.
Případně zvážit, zda by nestačil nějaká malý jednoduchý RS.
jefitto44
Profil
janbarasek:
Hodně jich je zadarmo (třeba WordPress), ty lepší jsou placené

Bubák:
ze "svaté trojice" Joomla, Drupal, WordPress ti doporučuji vybrat si ten, který ti nejlépe sedne.


Povedal by som, že WordPress patrí medzi najlepšie, napriek tomu, že je zadarmo. Navyše má najväčšiu užívateľskú základňu a najviac pluginov
jenikkozak
Profil
Na druhou stranu, Jefitto44, alespoň na hostingu Českého webhostingu není nejpoužívanějším Wordpress, ale Joomla, což také něco vypovídá.
jefitto44
Profil
jenikkozak:
což také něco vypovídá.

Nehádam sa...

Len som chcel povedať, že mi viac vyhovuje WP, ako Joomla, ale samozrejme, každý ako mu lepšie :)
preca2
Profil *
Zdravim,
při instalaci redakčního systému se zřejmě hrabání v kódu nevyhne. Doporučil bych si někde vytvořit blog, nebo stránku (např. weebly.com).
jenikkozak
Profil
Ale ano, vyhne.
Fisir
Profil
Reaguji na precu2:
Doporučil bych si někde vytvořit blog, nebo stránku (např. weebly.com).
Já naopak silně nedoporučil. Už se tu o tom diskutovalo.
preca2
Profil *
jenikkozak:
Nikdy sem WP neinstaloval, ale podle návodu mi to nepříjde úplně triviální (aby to šlo zvládnout se znalostmi HTML a CSS) - instalace databáze, konfigurace WP, nahrání dat na server + musí mít nějaký server, kde mu to poběží, takže se musí postarat o něj. Na Weebly se zaregistruje a běží. A koukám, že i WP má takovýto zdarma-web.
Jestli existuje jednodušší způsob, jak dostat WP na vlastní server, tak bys ho sem mohl (aspoň pro mě) vložit. Anebo aspoň rozveď svojí myšlenku, prosím. Dík.

Fisir:
Můžu se zeptat, proč by si ho nedoporučil ty osobně? Od tebe sem v odkazované diskusi nenašel žádný argument proti. Jen konstatování, jak vydělávaj. Díky.
Další argumenty mi přijdou taky trochu pokulhávající, pokud uživatel chce opravdu jen redační systém a nechce tvořit miliardový obchod:
- žádná garance funkčnosti služby (to samé je třeba u seznamáckýho emailu, pravděpodobně i u googlovského)
- to, že ty projekty žijí z placených účtů (stejně jako např. WordPress) neni negativum oné služby. Nabízí i zdarma variantu, což je pro uživatele potřebující jen základní funkcionalitu podle mě plus
- že v tom nejde udělat pořádný web - záleží, jaká je definice pořádného webu. Předpokládal sem, že ChozeeGFX chce hlavně publikovat články. To Weebly nabízí. Nabízí i úpravu CSS, takže si může napsat vlastní šablonu (stejně tak i u WP)

Nepřenositelnost dat a URL je samozřejmě problém. Tam už pak záleží na každém, aby zvážil pro a proti - chci něco zadarmo a jednodušše? Asi to nebude úplně spolehlivé. Do nákladů je taky zapotřebí započítat čas strávený instalací a správou systému.
jenikkozak
Profil
preca2:
Anebo aspoň rozveď svojí myšlenku, prosím.
Tyto redakční systémy se nastavují pomocí vyplňování hodnot do formulářových políček, tedy stejně jako při registraci na ty systémy, které jsou pevně spjaté s hostingem provozovatele. Hrabání v jejich kódu je zbytečné, doporučit se nedá. Znalost HTML ani CSS pro jejich používání není nezbytná.
Instalace databáze se provádí pouze u vlastních serverů (např. VPS), zahrnovat tuto činnost do srovnání různých redakčních systémů je nesmysl. To je jako kdybys tvrdil, že ježdění na kole je lepší než jízda autem, protože na stavbu dálnice jsou potřeba architekti, ale málokterý cyklista je architekt. Dálnice však nestaví řidiči, ale někdo úplně jiný, kdo požadované znalosti má.
pavuk
Profil
jenikkozak:
Instalace databáze se provádí pouze u vlastních serverů

Pro korektní instalaci WP si napřed musíš vytvořit databázi (abys mohl při instalaci WP zadat správný přihlašovací údaje), tomu se nevyhneš v žádným RS používajícím databázi. I když to - záleží na hostingu - lze odbavit jedním kliknutím
Fisir
Profil
Reaguji na pavuka:
vytvořit
Což je oproti „instalovat“ velký rozdíl. Vytvoření databáze zabere pár kliků v administraci, ne příliš nepodobných krokům nutných ke konfiguraci WordPressu nebo nějakého online tvořiče stránek (Webnode, …).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0