Autor Zpráva
Polki
Profil
Zdravím, jde mi o to, že mi bylo oznámeno, že můj web používá stejnou adresářovou strukturu, jakou mám nahranou na serveru a že prý to je špatně. Člověk, co mi to napsal mi ale neodpovídá na dotazy, proř by to mělo být špatně a co bych měl udělat jinak, popřípadě jakou použít jinou strukturu než tu, kterou mám nahranou na webu. Hledal jsem různě, ale asi špatně. Děkuji předem za odpovědi.
janbarasek
Profil
Polki:
Asi máš příliš mnoho souborů v jednom adresáři, což nedělá dobrotu, protože se pak zvyšuje přístupová doba.

Možná také myslí Souborový systém, nejčastější jsou FAT a NTFS a ISO 9660.
Polki
Profil
No on to myslel z hlediska zabezpečení, jelikož se ještě zmiňoval o Validaci prvků formuláře a o šifrovaném protokolu https.
janbarasek
Profil
Polki:
No on to myslel z hlediska zabezpečení
Asi myslel přístupová práva do souborů, ty se dají nastavit třeba v PHP pomocí funkce chmod. Čím menší číslo, tím menší práva.

šifrovaném protokolu https
Pokud vím, tak to nemá se souborovým systémem nic společného, protože se to děje na úrovni serveru, kde toto není třeba řešit na disku, ale přímo v paměti RAM.

jelikož se ještě zmiňoval o Validaci prvků formuláře
Doporučuji validovat přes JavaScript a citlivé data zásadně na serveru přes zabezpečené připojení.
Polki
Profil
Validaci mám hotovou přes PHP a žádná citlivá data nemám. Ani v databázi, ani žádná neposílám klientovi, ani klient mě.


A práva do souborů určitě nemyslel. Za 1, neměl možnost dostat se na FTP a za 2 všechna práva mám nastavená na 644.
Davex
Profil
Polki:
Adresářová struktura nesouvisí se zabezpečením, takže se tě pravděpodobně snaží zmást někdo od závistivé konkurence nesmyslnými řečmi.

jelikož se ještě zmiňoval o Validaci prvků formuláře
To už řešíš v jiném tématu, tak bych to tady víc nerozváděl.
Polki
Profil
Jasně, to s validací bylo jen pro doplnění problému.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0