Autor Zpráva
swetko
Profil
Dobrý deň,

vyrábam DVD na ktorom má byť html prezentácia s viactitulkovým videom. S použiteľných možností, aby to bolo čo najuniverzálnejšie, sa mi zdalo práve HTML 5 a javascript. Narazil som ale na problém. Na webe sa titulky zobrazujú ale keď to isté spustím z lokálneho PC, resp. z napáleného disku, titulky sa nezobrazia (iba vo FF). Neviete ako to vyriešiť? ukážka

Ešte podotázku, aký formát použiť? MP4, WEBM, OGG? Nie je možné použiť kombináciu viacerých formátov videí ako to robia na nete, na DVD nie je toľko miesta.

Podotázka 2. Alebo bude rozumnejšie vykašľať sa na HTML5 a použiť iný spôsob? Flash video prehrávač napríklad?

Ďakujem za rady.
sjiamnocna
Profil
Pokud mám volit menší zlo, možná by bylo lepší použít flash, protože ten má svůj vlastní přehrávač, a lze spustit jak v PC tak v Prohlížeči, narozdíl od HTML a JS, které jsou určeny přímo pro prohlížeč - ikdyž, kdo ví, jestli se tyto technologie neposunou zas dál, a zda nakonec z nich nebudou i samotné OS. To je můj skromný amatérský názor :) Co se týče formátu, asi bych spíš použil formát, který zachová co nejvíce kvalitu a přitom nezabere celé DVD (3,7GB)
swetko
Profil
Niet čo viac poradiť?
Fisir
Profil
Reaguji na swetka:
Použil bych pravděpodobně MP4, má největší podporu. Nehlásí něco konzole?
swetko
Profil
Fisir:
Ospravedlňujem sa, prvej časti rozumiem, druhej o konzole veľmi nie?
swetko
Profil
Rozmýšľal som, že by som to spravil cez nejaký flash player(nakoniec asi straty na užívateľoch budú menšie ako pri HTML5), ale nenašiel som prehrávač ktorý by podporoval titulky a fungoval offline. Našiel som prehrávače ktoré podporujú multititulky ale sú len online alebo platené na mesiac, rok... čo je na DVD nepoužiteľné. Alebo som našiel prehrávač ktorý ide aj v lokálnom adresári ale nepodporuje titulky. Poznáte Vy nejaký?

Nie je predsa možné, že by sa toto nedalo vyriešiť.
swetko
Profil
Z konzoly:
XMLHttpRequest cannot load file:///D:/dokumenty/projekty/audiokniha/web/jsvideo/suben.vtt. Cross origin requests are only supported for HTTP.
blaaablaaa
Profil
swetko:
XMLHttpRequest nastesti (i kdyz v tvem pripade bohuzel) nezavolas. Na toto pouzij radeji flash, pripadne titulky vloz primo do js kodu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0