Autor Zpráva
pomeranc
Profil
Zdravím,
potřebuji vytvořil hlavní stranu s obrázkem na pozadí, s odkazy na jednotlivé stránky, jež zapadají do obrázku na pozadí. Nedaří se mi vymyslet jak to udělat, aby odkazy byly pevně přichyceny k obrázku, při zvětšení a zmenšení. Mám dvě vrstvy, jednu s pozadím, druhou s obrázky pro odkazy. Díky za radu, přikládám obrázek, jak by to mělo vypadat.

http://tednadech.g6.cz/cz/uvod/pozadi-uvod.jpg
Bubák
Profil
Takto se zpravidla webové stránky nedělají, web není plakát.
Napadá mě použít absolutní pozicování.
Jaká část přesně má být odkazem? Může být obdélníková?
Obrázky - položky menu, mají mít hover?
janbarasek
Profil
pomeranc:
Jednotlivé tlačítka si můžeš uložit jako jednotlivé obrázky s průhledným pozadím a pak je úplně jednoduše vykreslovat přes jedno společné pozadí.

Pokud bys to chtěl ještě víc potunit, tak je všechny dej do jednoho společného obrázku a rozděluj přes CSS sprites.
Petr ZZZ
Profil
Snad by to mohlo jít přes klikací mapu, ale nevím, jestli potom obrázek může být na pozadí.

(OT: Ten layout je umělecky hezký, ale uživatelsky ne zrovna dvakrát použitelný. Špatně se v tom orientuje a napoprvé se mi stalo, že jsem si nevšiml horizontálního posuvníku a neviděl jsem proto několik odkazů.)
pomeranc
Profil
Petr ZZZ:
Však budem ještě řešit, jak ten layout přizpůsobit monitoru, aby byl samozřejmě při prvním otevření vidět celý se všemi odkazy. To taky ještě musíme zjistit.


janbarasek:
A doporučil bys nějaký návod jak s CSS sprites?
Bubák
Profil
pomeranc:
Však budem ještě řešit, jak ten layout přizpůsobit monitoru
Tohle bys měl řešit jako první, CSS sprites jako poslední.
pomeranc
Profil
Prostě ten návrh udělala výtvarnice, která se vůbec v programování nevyzná.


Jo jasný, tak to moc díky. Tak tedy jak přizpůsobit velikost obrázku použitého na pozadí velikosti rozlišení monitoru, aby na něm mohli být umístěny odkazy, které se rovněž přizpůsobí?


Bubák:
Hover mít nemají. Jde mi je o to jak umístit obrázky s odkazy na svá místa, aby se na každém monitoru s jiným rozlišením zobrazovali stejně.
Bubák
Profil
background-size a pozicování + rozměry v procentech. Nebude to vypadat dobře.
Neodpovídáš na otázky.
pomeranc
Profil
Bubák:
Odkazem mají být celé barevné objekty i s černobílou ikonkou, kterou nesou. Např: knihy, divadlo, kontakt.


Petr ZZZ:
Ta klikací mapa vypadá nadějně.


Petr ZZZ:
Moc díky, klikací mapa je na to přímo skvělá!!!

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0