Autor Zpráva
Vapenka_reditel
Profil *
Nevím, co dělám špatně. Mám takovou testovací stránku, na vyzkoušení pozicování: zde a která je rozdělená na dvě poloviny.

V CSS to mám takto:

.jeden {
  background:#ffffff;
  width:50%;
  height:100%;
  float:left;  
}
.druhy {
 background:#999999;
  width:50%;
  height:100%; 
  float:left; 
}

#kokot {position: relative; top: 0px; left: 0px; } 
#pokot {position: absolute; width: 200px; top: 8px; right: 34px; text-align: right ; font-size: 16px; font-family: calibri } 
#mokot {position: relative; width: 100%; left: 0px; top: 50px; text-align: center; } 
#rokot {position: absolute; width: 100%; top: 55px; left: 0px; text-align: center; font-size: 20px; font-family: calibri} 

a v HTML takto:

<body>
<div id="kokot" class="jeden">
<div id="pokot">
Obsah
</div> 
<div id="rokot">
Obsah
</div> 
</div>
<div id="kokot" class="druhy">
<div id="mokot" ><img src="wow.png" width="70%" ></div> 
</div>
                        
</body>
</html>

A můj první problém tkví v tom, že zaboha nemůžu přijít na to, proč když mám u té class nastavenou 100% height, tak když se onen obrázek napravo, po zmenšení okna prohlížeče, dostane dole za hranu a objeví se lišta, tak je pod ním bílé pozadí a ta šeda barva se automaticky neroztáhne ..... zkoušel jsem dát AUTO místo 100%, ale nefunguje ......... pokud někde dělám chybu, budu rád za pomoc.

A můj druhý problém tkví v tom, že nevím, jak udělat, abych když mám uprostřed onen obrázek, tak jak udělat, aby se po zmenšení okna onen obrázek nejdříve posunul blíže k levému okraji šedého pozadí (na hranici s bílým pozadím) a až poté se začal zmenšovat ..... (stejně tak, když zmenšuji okno prohlížeče horizontálně, tak aby obrázek vyjel automaticky nahoru a zastavil se až v místě, které určím ..) - nějak tuším, že se to dělá pomocí paddingu, margingu, ale nevím, jestli tam dát "auto" a jak pak určit míru okraje, když je tam to "auto" ...

-------------------------------------------------------------------------------------------

Uff, omlouvám se, jestli to popisuju příliš polopaticky .. vím, že je to asi nějaká banalita ... ale učím se a budu rád za každou pomoc.
Tomáš123
Profil
Vapenka_reditel:
<div id="kokot" class="jeden">
Neviem, či si si to neuvedomil, ale ja by som ten kód prepísal pred zverejnením, alebo divom dával výstižnejšie názvy.

Čo sa týka tvojho prvého problému, ak nastavíš výšku 100%, znamená to, že bude iba na výšku stránky, čo znamená, že keď stránku zmenšíš tak bude stále iba na výšku stránky, a nemôžeš čakať, že pozadie bude presahovať aj tam kde to nevidno.

Ak som to správne pochopil tak tvoj druhý problém spočíva v:

Preštuduj si responsive design-neviem presne ako funguje, ale kdesi na internete sa povaľuje presne taká stránka akú hľadáš(ak o nej niekto vie, prosím dajte ju sem, lebo už strácam nádej, že ju nájdem-bola naľavo čierna a napravo bol obrázok, pri priblížení sa obrázok presúva pod čierny obsah).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0